Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uliczne śpiewy, tańce i mandaty. Tak wyglądała gorąca noc w Zakopanem (wideo)

Tłumy na Krupówkach, tańce śpiewy i dobra zabawa oraz dziesiątki policjantów kontrolujących gości zimowej stolicy Polski. Tak wyglądała miniona noc w Zakopanem.

Na Krupówkach w Zakopanem tłumy turystów urządziły sobie spontaniczną imprezę. Towarzyszyły jej tańce oraz muzyka. W pewnym momencie do akcji wkroczyli policjanci. Jak szacują mundurowi w zimowej stolicy Polski bawiło się ponad 20 tys. osób.

Tłumy na Krupówkach pojawiły się po zakończonych zawodach w skokach narciarskich. W związku z tym, że lokale gastronomiczne są zamknięte z powodu obostrzeń epidemiologicznych, turyści postanowili bawić się na ulicach miasta.

Tylko w sobotę policjanci wylegitymowali 112 osób, nałożyli 36 mandatów głównie za brak maseczek i skierowali 15 wniosków o ukaranie do sądu. Dzień wcześniej zakopiańscy policjanci wylegitymowali 156 osób i podjęli 60 interwencji. Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach.

W piątek na Krupówkach około godziny 22 tłum kilkudziesięciu osób zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Na widok patrolu policji część z bawiących się osób rozeszła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe i interwencje na stacjach paliw. Mundurowi zatrzymali osobę z narkotykami oraz kierowcę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Poszukiwali również desperata, który chciał targnąć się na własne życie.

Na wideo sobotnie zabawy na Krupówkach

 

(fot. polsatnews.pl)

111 komentarzy

  1. To się nazywa…. wolność.
    Bez PiSu

  2. Efekt plandemii

  3. Na razie tu jest Polska

  4. Polak to głupi przed szkoda i po szkodzie. Stado baranów przez których bardzo wzrasta prawdopodobieństwo ponownego zamknięcia noclegów. Pić to trzeba umieć wiesniaki. Polandia normalnie Polandia

  5. Aż cebulą i wódą zapachniało…