Ul. Żeglarska: Ukradli elektronarzędzia. Nie cieszyli się długo łupem

Policyjni wywiadowcy i funkcjonariusze z III komisariatu Policji zatrzymali sprawców rozboju. Dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 30 i 25 obezwładnili stróża pilnującego terenu budowy przy ul. Żeglarskiej a następnie ukradli elektronarzędzia.

-Do zdarzenia doszło minionej nocy na terenie budowy przy ul. Żeglarskiej w Lublinie. Młodzi mężczyźni podjechali na miejsce białym fiatem ducato. Kiedy próbowali się dostać do jednego z baraków z drugiego pomieszczenia wyszedł mężczyzna pilnujący budowy. Najwidoczniej sprawcy nie spodziewali się, że teren jest pilnowany, byli zaskoczenia widokiem mężczyzny. Sprawcy obezwładnili 61 latka, bili go i kopali. Zabrali mu portfel z dokumentami, kartami do bankomatu i pieniędzmi, po czym zamknęli w jednym pomieszczeń – opisuje zdarzenie kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

-Później włamali się do innych baraków skąd skradli różne elektronarzędzia i odjechali. Uwięzionemu mężczyźnie udało się oswobodzić. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu Policję. Komunikat o sprawcach przekazany został przez dyżurnego podległym patrolom. Na jednej z ulic miasta wywiadowcy zauważyli poszukiwany samochód. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę fiata 30-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci z III komisariatu zatrzymali z kolei pasażera ducato, który ukrył się w pobliskich krzakach. W samochodzie odnaleziono wszystkie pochodzące z kradzież z włamaniem elektronarzędzia – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 30 latek w przeszłości karany był za jazdę w stanie nietrzeźwości, jego młodszy kompan Rafał K. odpowiadał z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających. Za rozbój grozić im może teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów.

2014-02-11 09:57:09
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. pobili dziadka ;0 Nie nooo mocne wariaty ;0

 2. dziady a nie złodzieje chcieli ukraść nawet drobne żeczy takie jak kamasze robocze jednego z pracowników i wiele innych drobnych rzeczy bez wartości żebracy a nie złodzieje

 3. *(GOGEL)* tobie to chyba za***ali słownik ortograficzny jak byłeś mały (żeczy)

 4. ch********* ze słownikiem złodzieje okradły firmę dziad która upada

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online