Ul. Zagajnikowa: Bezmyślne zachowanie na torach. Tak może dochodzić do tragedii

W sobotę na stronie YouTube pojawił się film miłośnika kolei prezentujący ruch pociągów na odcinku Kraśnik – Lublin. Oprócz pociągów użytkownik TheKLF1 zarejestrował bezmyślne przechodzenie przez torowisko. Kobieta nawet nie upewniła się czy nic nie nadjeżdża.

Na kanale użytkownika TheKLF1 pojawił się w sobotę film prezentujący ruch na odcinku Kraśnik – Lublin w czasie od zdefektowania lokomotywy w Kraśniku do czasu ściągnięcia pociągu do Lublina. Całość wydarzeń dotyczyła kilkugodzinnego opóźnienia pociągu TLK Wieniawski.

Nagrywającemu film udało się uchwycić również jak na dzikim przejściu przez torowisko przechodzi kobieta przed nadjeżdżająca lokomotywą. Osoba ta nawet nie upewniła się czy coś jedzie po torze. Zareagowała dopiero po sygnale dźwiękowym z lokomotywy będąc już na drugim torze. Kobieta wykazała się dużą bezmyślnością i z narażeniem życia weszła niemal pod nadjeżdżającą lokomotywę.

W ostatnim czasie w Lublinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku kolejowego na ul. Pliszczyńskiej gdzie kierujący wywrotką wjechał pod pociąg. Materiał pod tym linkiem.

Pomimo intensywnej kampanii w całej Polsce „Zatrzymaj się żyj” w tym roku śmierć na torach w wyniku wypadku poniosło 17 osób. Ciężko rannych zostało 25 osób zaś od początku roku doszło do 117 wypadków i kolizji kolejowych.

Do tragicznych wypadków w Lublinie na dzikim przejściu przez tory doszło w maju w 2012 roku. Na torach na wysokości osiedla Poręba w Lublinie pociąg potrącił mężczyznę.

Zaprezentowana na filmie sytuacja niech będzie przestrogą i ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy pokonują tory kolejowe w miejscach do tego niewyznaczonych.

Cały film – kliknij

Dziękujemy użytkownikowi TheKLF1 za możliwość wykorzystania fragmentu filmu.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy