Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Poligonowa: Stawiali ekrany akustyczne, operator świdra przewiercił rurę z gazem

W poniedziałek przed południem na ul. Poligonowej operator świdra przewiercił rurę z gazem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10:30 na ul. Poligonowej w Lublinie. Podczas prac przy wykonywaniu odwiertów, pod elementy konstrukcji ekranów akustycznych, operator świdra wwiercił się w rurę. Z nieszczelności, pod wysokim ciśnieniem, zaczął wydobywać się gaz. O fakcie poinformowano służby ratunkowe. Na miejsce przybyły cztery zastępy strażaków, policja, straż miejska oraz pogotowie gazowe.

Ze względu na duże zagrożenie wybuchem w rejonie uszkodzenia rurociągu wyznaczono strefę bezpieczeństwa oraz ustawiono kurtyny wodne. Ruch na ulicy Poligonowej został całkowicie wstrzymany. Pojazdy skierowano na objazd.

Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia robotnicy wykonywali odwierty pod elementy konstrukcyjne ekranów akustycznych. Pomimo posiadania dokładnych map z umiejscowieniem podziemnych instalacji doszło do uszkodzenia rury przesyłowej o średnicy 160 mm.

Na chwilę obecną gaz został odcięty od miejsca awarii i ratownicy oczekują na spadek ciśnienia w gazociągu. Po tym nastąpi usuwanie uszkodzonego fragmentu rury. Utrudnienia w ruchu w rejonie zdarzenia potrwają około godziny.

Ul. Poligonowa: Stawiali ekrany akustyczne, operator świdra przewiercił rurę z gazem
Ul. Poligonowa: Stawiali ekrany akustyczne, operator świdra przewiercił rurę z gazem
Ul. Poligonowa: Stawiali ekrany akustyczne, operator świdra przewiercił rurę z gazem
Ul. Poligonowa: Stawiali ekrany akustyczne, operator świdra przewiercił rurę z gazem


2015-08-10 12:45:20
(fot. Nadesłane Mateusz, lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. Na papierze się zgadza. A rura w ziemi leży tak jak ją robotnicy zakopali. Nie zawsze jest to zgodne. Może niech pogotowie gazowe poczeka, aż inne otwory zostaną wywiercone 🙂

 2. Kwity kwitami , a rzeczywistość sobie

 3. A to wszystko przez ruch obrotowy i obiegowy Ziemi… nim robotnicy zdążyli wykonać wykop na rurę Ziemia zmieniła swe położenie ;o)

 4. czy po skończonym według planu remoncie jakaś latarnia wypadnie na środku ścieżki rowerowej albo zatoczki auobusowej? Zróbcie coś, co rozreklamuje wykonawcę i ściągnie inwestorów w tę część Lublina 🙂

  • Już są znani z fuszerki, więc na pewno wygrają jakiś przetarg państwowy gdzie połowa kasy rozejdzie się po trzodzie chlewnej przy korycie na Wiejskiej, trochę po Lublinie, no i na flaszki zostanie potem żeby taki operator mógł zaje%^&*ć w rurę celnie.

 5. To nie wina robotnikow. W papierach kierownictwa i geodetow nie ma w planach rury gazowej. Jakim cudem? Nie wie nikt…

  • Ukarać rurę za nie zgodne z planami leżenie w ziemi bez elementów dżwiękowych i sygnałów ostrzegawczych.

  • się zmienia się zmienia

   Skoro nie ma to opowiada za awarię i naprawia na własny koszt właściciel urządzenia. Koniec afery.

   • Wlasciciel urządzenia. .. chlopie jak nie wiesz jak to sie odbywa na budowach to nie pisz. Na wlasne oczy widzialem jak rano geodeci tyczyli punkty do odwiertu.

 6. hehe nawet artykuł o głupiej rurze musi być komentowany obraźliwie tylko zrobić popcorn wziąć cole i czytać dla poprawy humoru.

 7. Jechałem akurat wtedy tamtędy rowerem i właśnie poczułem gaz. Szukałem wzrokiem właśnie robotników, jakiejś pracy przy instalacji co bo odpowiadało temu zapachowi ale nic nie widziałem i… pojechałem dalej. Zatem jeżeli teraz droga jest zablokowana to ja mogę potwierdzić, że w momencie przewiercenia rury robotnicy chyba pouciekali, nikogo nie było widać, droga byłą zupełnie przejezdna przez dłuższy czas, nie było żadnego zabezpieczenia.

 8. operator powinien sprawdzić zapalniczką czy gaz nadal się ulatnia 😀 ale miał by odlot 😀