Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Krańcowa: Skoda potrąciła pieszą na przejściu

Starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Lublinie. Trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 15-tej na ulicy Krańcowej w Lublinie, w rejonie skrzyżowania z ulicą Elektryczną. Jak wstępnie ustalono, samochód osobowy marki skoda octavia potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które przewiozło ją do szpitala. Jak nas poinformowano, piesza w wieku ok. 70 lat była przytomna a stan jej obrażeń oceniają teraz lekarze w szpitalu.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalili, ze piesza schodziła już z przejścia, kiedy została uderzona przez auto. Kierujący skodą mężczyzna był trzeźwy.

Przez ponad dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu. Jeden pas jezdni w kierunku ulicy Kunickiego był nieprzejezdny.

Ul. Krańcowa: Skoda potrąciła pieszą na przejściu

Ul. Krańcowa: Skoda potrąciła pieszą na przejściu

(fot. lublin112)
2014-03-29 17:32:42

12 komentarzy

 1. Kurcze… Bardzo mnie zastanawia jak dochodzi do takich wypadków kiedy piesza SCHODZI z przejścia. Chyba, że tu chodzi o to, że jest już za połową przejścia i to się nazywa schodzenie.

 2. Jak pieszy znajdzie się na wysokości słupka przedniego czyli z boku przedniej szyby to bardzo łatwo o potrącenie….dlatego zawsze trzeba być uważnym i ostrożnym na przejściach…

 3. qURWA ludzie, przejście jest dla pieszych ! Kierowcy powinni traktować takie miejsca jako azyl dla pieszych. Sam jestem kierowca zawodowym i strasznie denerwuje mnie przekraczanie jezdni w miejscach nie dozwolonych kiedy pieszy ładuje się wprost pod koła auta i jeszcze ma jakieś pretensje. Pieszy na przejściu rzecz święta !

 4. Szanowna Redakcjo nie wstawiajcie nagłówków typu „Skoda potrąciła pieszą na przejściu” , Skoda sama nie jechała , powinno być raczej napisane „Kierujący Skodą potrącił pieszą na przejściu”, może się czepiam ale chyba powinno to tak być napisane.Pozdrawiam.

  • @Balbin, Biorąc pod uwagę poprawność, to nie kierowca potrącił, lecz auto, gdyż to one uderzyło w pieszą. Kierowca jedynie mógł się do tego przyczynić (oczywiście jeżeli postępowanie wykaże że to on był winien). To tak samo jak kierowca uderzył w drzewo czy samochód uderzył w drzewo. Pozdr

   • Oczywiście zgadzam się że kierowca mógł się do tego przyczynić ale to właśnie kierowca jechał omawianą Skodą a nie sama Skoda sama sobie ot tak. Myślę że się rozumiemy 😀

 5. Piesza był, piesza schodził. Teraz gender w modzie ale zdecydujcie się czy to babka czy facet był.

  • Każdemu może zdarzyć się tzw. literówka

  • @Ja, oczywiście masz rację. Już poprawione. Literówki wyszły z powodu aktualizacji, gdyż pierwsze informacje które dostaliśmy mówiły, że to mężczyzna (pieszy) został potrącony. Dopiero chwilę przed opublikowaniem materiału otrzymaliśmy info że to jednak kobieta. Pozdr i dzięki

 6. jak zwykle auta depczą pieszym po piętach…