Ul. Jana Pawła II: Ostrzegali przed fotoradarem. Stanęli w odblaskowych kamizelkach

We wtorek kilka osób postanowiło ostrzegać kierujących o fotoradarze ustawionym na pasie zieleni na ul. Jana Pawła II. Ubrali się w odblaskowe kamizelki i przemieszczali w okolicy urządzenia.

Wczoraj w serwisie YouTube pojawiło się nagranie jednego z kierowców, na którym widać jak kilka osób ubranych w odblaskowe kamizelki przemieszcza się w okolicy ustawionego fotoradaru na ul. Jana Pawła II. Auto nagrania komentuje akcję w ten sposób:

„Wielki szacunek dla tych rowerzystów. W miejscu, gdzie Straż Miejska postawiła radar przyjechali rowerzyści w kamizelkach i przez kilka godzin samym widokiem ostrzegali kierowców, by zwolnili, bo stoi radar, czasami zbliżali się do przejścia jeśli ktoś jechał naprawdę szybko, pozorując chęć przejścia przez pasy. Mało kto nie bił braw lub pokazywał kciuka w górę! Raczej niewielu tego dnia zarobiło mandat”


Na nagraniu faktycznie widać osoby w kamizelka a kilka metrów przed nimi przenośne urządzenie do kontroli prędkości. Fotoradar w tym dniu rejestrował prędkość kierowców poruszających się w stronę al. Kraśnickiej. Podobne akcje przeprowadzano już w kilku miejscach w kraju, nazywając je społecznym pilnowaniem fotoradaru. W takie „pilnowanie” zaangażowani byli m.in. członkowie stowarzyszenia Prawo na Drodze.

Co sądzicie o takie akcji? Zapraszamy do dyskusji.

2015-08-25 21:10:28
(fot. nadesłane Rafał, wideo YT Wychowawcy joł)

Zobacz również

121 komentarzy

 1. Rzeczywiście „wielki szacunek dla tych rowerzystów”, którzy ostrzegali kierowców przed fotoradarem jadących z nadmierną prędkością zwłaszcza przed przejściem dla pieszych, po którym chodzą zwłaszcza matki z dziećmi ze względu na bliskość nowego osiedla, które zamieszkują w większości młode małżeństwa z dziećmi.
  W tym miejscu fotoradar jest jak najbardziej potrzebny. Ustawiony jest z „dużym” marginesem tolerancji tak więc jadący sześćdziesiątką lub troszkę więcej i tak nie mają zrobionej fotki.
  Większy pożytek z rowerzystów w kamizelkach byłby gdyby stanęli na przejściu gdy nie ma fotoradaru… wówczas kierujący by zwalniali przed przejściem z obawy przed fotoradarem.

  „Gratulacje dla rowerzystów ” !!! :DDDD

 2. No to teraz niech rowerzyści stanął z taką kamizelką obok policjanta „po cywilnemu” który łapie kieszonkowców, tych którzy zrywają łańcuszki itp. oni tez chcieli by wiedzieć gdzie czai sie wróg który chce ich złapać na przestępstwie.

 3. Akurat te miejsca na Jana Pawła powinny być monitorowane codziennie przez 24 godziny na dobę przez fotoradar. Nocne wyścigi, pędzące samochody – na obcych rejestracjach, bo miejscowi wiedzą że moga trafić na fotkę w tym miejscu. Przejście jest trudne. Należy jak najszybciej wybudować trasę wzdłuż torów, gdyz robi się coraz gorzej na Jana Pawła wzdłuż Poręby i Węglina

 4. super akcja i wielki szacunek! trzeba skończyć z nadużyciami straży miejskiej! BRAWO!

 5. Na kim psy będziecie wieszać szanowni komentujący gdy fotoradary zostaną odebrane SM ? Miejsca ustawienia urządzenia jest wyrażnie oznakowane a kiedy tam odbywa się kontrola prędkości jest wcześniejsza informacja. W czym barany macie problem. Droga Policjo. Czas zainwestować w laserowe suszarki, mobilne centra monitoringu w poprawę bezpieczeństwa na ulicach miasta i utemperować tych debili.

 6. Może to i dobrze, że chodzą w kamizelkach i ostrzegają przed takim fotoradarem. To trzeba pokazać Emilowi – łowcy fotoradarów. Nie pokaże na całą Polskę. Jak zauważyłem na zachodzie Europy fotoradary obsługują policjanci. Kierowcy płacą kary na konto państwowe, a nie na gminne, jak to jest u nas. Straż gminna w ogóle nie powinna się zajmować takimi wykroczeniami.

 7. wyczytane jakiejś gazety całkiem niedawno

  ministrowie zaplanowali, że do budżetu państwa z radarów wpłynie jakaś pokaźna kwota za szybkość, w przeliczeniu statystycznie ok 2000 zł (albo i więcej ) na łebka (w tym na dzieci również) Jednak plan nie wyszedł, nie wypalił i mandatów było o wiele mniej niż zaplanowano. Powstała dziura w budżecie którą trzeba jakoś załatać: LASAMI, KIEROWCAMI, EMERYTAMI-a tym żeby nie wypłacać bo nadal są pod skarbem państwa.

 8. Na zdjęciu widoczne linie wysokiego napięcia które zgodnie z instrukcja fotoradaru mogą zakłócać pomiar – wniosek w tym miejscu nie powinno być kontroli.

 9. Jak przerejstrowujesz fure to nie naklejasz naklejki i kupujesz blachy na alledrogo i latasz tamtędy 100 😀

 10. wiadomo w jakim rejonie ma stać fotoradar
  http://screenshooter.net/102372481/jxwfkdv
  więc taka akcja mogła by trwać za każdym razem ; )
  przecież nie chodzi o nabijanie budżetu tylko o zwiększenie bezpieczeństwa : )
  a jak taki fotoradar zrobi kierowcy zdjęcie to tylko wzmaga agresje na drodze

 11. Witam, jechałem niedawno na wakacje na Czechy i Słowację. Był to mój pierwszy wypad za granicę. Jak się wjechało w teren zabudowany i zwolniło do tych 50-60km/h to nikt, absolutnie nikt nie wyprzedzał, nikt nie trąbił i nikt nie siedział na zderzaku. To było świetne doświadczenie. Jednak można tak.
  P.S.
  Jeśli już ktoś wyprzedzał to koleś w X4 na WU i coś pokroju Avensisa na KR

  • Bo kolego naszym sąsiadom szkoda pieniędzy na mandaty. Słowacy i Czesi walą mandaty za przekroczenie prędkości o 1 km/h i stawki są większe niż u Nas. Tak więc powinniśmy być zadowoleni, że i tak mamy tolerancyjną SM.

 12. nie rozumiem dlaczego ludzie są po stronie piratów drogowych, przecież jeśli ktoś was zabije albo potrąci na jezdni to z pewnością nie będzie to strażnik z radarem

 13. Taka wersja Yanosika offline

 14. na tego typu trasach w mieście powinno być 70 a wtedy radar powinien miec tolerancję max 10 km/h

  nie chodzi o to zeby karac za bezsens tylko zeby stanowic dobre prawo i je przestrzegac

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”