Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Dworcowa zostanie zamknięta dla ruchu. Zmieni się lokalizacja przystanku autobusowego

Za kilka dni kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu w rejonie budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Zamknięta zostanie ul. Dworcowa.

Wykonawca budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie wraz z przebudową przyległych ulic poinformował, że w dniu 10 października zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w rejonie prowadzonych prac.

Ulica Dworcowa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Dopuszczony zostanie na niej wyłącznie dojazd do posesji, który będzie się odbywał od ul. Młyńskiej. Przejazd z ulicy Gazowej do Młyńskiej poprowadzony zostanie poprzez nowo wybudowany łącznik.

Przystanek autobusowy dla pojazdów komunikacji miejskiej zostanie przesunięty z Placu Dworcowego na ul. Gazową, a dojście do dworca PKP zostanie wyznaczone wzdłuż ul. Gazowej, która pozostanie ulicą jednokierunkową.

(fot. Miasto Lublin)

11 komentarzy

 1. Gondol Jerzy Znadwisły

  Dzięki autorowi za fajne zdjęcie

  • Gondol Jerzy Znadwisły

   Zapomniałem wspomnieć… pamiętam czasy, kiedy istniała tam gazownia miejska, wielki zbiornik gazu i smród spalanego węgla koksującego.
   Bo wytwarzano tak też koks.
   Może pan Paweł zrobi o tym jakiś filmik wspomnieniowy – pozdrawiam przy okazji.

  • Słuszna uwaga. Widok super.

 2. Dlaczego nie zapisuje się kar umownych za opóźnienia?
  Dlaczego tak łatwo aneksuje się umowy z nieterminowymi wykonawcami?
  Wstyd pokazać komukolwiek ten księżycowy pejzaż pod PKP, błoto, syf i brud.
  A termin oddania był na koniec lipca, dwa miesiące temu.

  • Ma wygrać najtańsza firma. Potem robi się aneksy i z najtańszej robi się naj, nie najtańsza 😉 ręka rękę myje. Pomijam fakt, że chodniki układane są fatalnie, są nierówne, część płyt jest popękana (był artykuł nawet o tym tutaj i nic to nie zmieniło). Mimo wszystko Dziesiąta i to miejsce konkretnie będzie ładniejsze, ale jak już budują to mogliby nie robić fuszery. Warto też niech dziennikarz się przejdzie tam po godz. 18 i zobaczy jak pieszy ma się przemieszczać po tym terenie, gdy jest ciemno.

 3. A dojazd do 1 Maja będzie? Czy trzeba się teleportować? 🙂

  • Co za problem się teleportować? Idziesz do sklepu obuwniczego, kupujesz buty i dzięki temu wynalazkowi możesz sobie pójść nawet na ul. 1. Maja.
   A jeżeli masz takie zboczenie, że codziennie kupujesz pralkę i nie możesz zaparkować 200 metrów dalej – to przykro mi – nie pomogę Ci.

   • Geniuszu… tam są sklepy, którym trzeba dostarczyć towar. Jak zwykle „mądry” aktywista z lekarstwem na wszystkie problemy: „idź pieszo, pojedz rowerem lub autobusem” XD

    • „abc” sam prowokujesz pytaniem a później dziwisz się, że dostajesz taką odpowiedź.
     Nie piszą nic o 1 Maja ponieważ wjazd jest nie z ulicy Dworcowej tylko z Placu Dworcowego, do którego można dojechać nie tylko ul. Młyńską ale również Gazową i Pocztową.
     A sama Młyńska chociaż będzie zamknięta to zostanie dopuszczony dojazd do posesji.

     • Dojazd przez Młyńską i Pocztową??? Chyba rowerem… Tylko od Gazowej można wjechać. Może faktycznie nic w tym miejscu się nie zmieni, dlatego nie ma o tym info. Okaże się w poniedziałek.

      • „abc” może idź się leczyć bo coś z głową nie jest w porządku 🙂
       Skoro teraz uważasz, że tylko od Gazowej można wjechać to w czym przeszkadza ci zamknięcie Młyńskiej???
       Sam już nie wiesz o ci chodzi i „p********z” jak potłuczony 🙂