Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Choiny: Potrącenie rowerzysty

W czwartek rano na ul. Choiny doszło do potrącenia rowerzysty. Rannego cyklistę pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 8 na ul. Choiny. Kierujący citroenem i rowerzysta jechali w kierunku centrum Lublina. W pewnym momencie doszło do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przewiozło rannego cyklistę do szpitala. Mężczyzna doznał obrażeń głowy.

Chwilę po zdarzeniu ul. Choiny w kierunku centrum była całkowicie zablokowana. Dziękujemy za informację Czytelniczce Agnieszce.

2014-02-27 09:35:25
(fot. Czytelnik Marek)

25 komentarzy

 1. Niestety stan poszkodowanego jest bardzo poważny 🙁
  Co zaś do jazdy rowerem, to przede wszystkim kask w tym przypadku mogłoby się obyć bez takich dramatów. Po drugie na polskich drogach jazda to prawdziwa ruletka w wielu przypadkach jeśli szukamy winnych to czasem winę ponoszą kierowcy samochodów, w innym przypadku rowerzyści. Jeżdżę dużo rowerem i oczywiście samochodem i różne przygody nie są mi obce. Zaczyna się sezon jak ktoś wspomniał, więc życzmy sobie wzajemnie cierpliwości, wyobraźni i najmniej przygód ze strony innych użytkowników ruchu.

 2. Niestety najnowsze informacje są tragiczne. Poszkodowany nie odzyskał przytomności i zmarł. Dla rodziny przesyłam wyrazy współczucia. 🙁

 3. Rowerzysta ma na drodze być traktowany jak „święta krowa”, tak jak w Indiach.
  – Kierowca który spowoduje wypadek z rowerzystą powinien być karany podwójnie zwiększoną karą a mandat powinien się zaczynać od 2000 zł wzwyż oraz 12 punktami karnymi.
  – Wysokość mandatu za wyprzedzanie rowerzysty w mniejszej odległości niż 1m powinna wynosić co najmniej 1000zł i 6 punktów karnych. Kierowca podczas wyprzedzania rowerzysty powinien mieć przysłowiowo „duszę na ramieniu”.
  – W miastach prędkość pojazdów powinna być bezwzględnie ograniczona do 40km/h.
  – Jeżeli znaki na to nie wskazują inaczej, w każdej sytuacji drogowej w mieście pierwszeństwo przejazdu powinien mieć rowerzysta.
  – Rowerzysta w godzinach szczytu powinien mieć prawo poruszania się w mieście także pasem środkowym czy lewym i to po środku aby umożliwić płynne poruszanie się środkom komunikacji miejskiej po prawym pasie.
  – jeżeli wzdłuż drogi jest ścieżka rowerowa (odpowiedniej klasy czyli asfaltowa a nie brukowa) to rowerzysta bezwzględnie musi poruszać się po niej. W przeciwnym wypadku powinien być mandat wynoszący co najmniej 1000zł.
  – rowerzysta powinien mieć prawo przyjeżdżania przez pasy dla pieszych na przejściach pod warunkiem, że jest mało pieszych i z prędkością dostosowaną do pieszych oraz udzielając pierwszeństwa pieszym.

  To są postulaty o jakie będzie walczył ruch rowerowy w Polsce i zapewne zostaną one wcześniej czy później wprowadzone. Jestem zarówno kierowcą (w zimę) jak i rowerzystą (latem) ale jestem w pełni za tymi postulatami.

 4. dla mnie między 27 lutym a 4 marca zmieniło się wszystko…,
  okoliczności wypadku w dalszym ciągu są badane, bardzo proszę wszystkich, którzy mogliby pomóc w ustaleniu, o kontakt

Z kraju

Polityka i społeczeństwo