Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Balladyny: Świętowali urodziny Ceramika. Spotkanie miłośników fiata 126p

W niedzielę, punktualnie w południe, w rejonie garaży przy ul. Balladyny spotkali się miłośnicy fiata 126p. Sympatycy „malucha” uczcili pierwsze urodziny Ceramika.

Pomimo skromnej frekwencji miłośnicy fiata 126p uczcili urodziny Ceramika, czyli „malucha” znajdującego się na ścianie garażu przy ul. Balladyny w Lublinie. Projekt powstał równo rok temu, a jego Inicjatorem był 13-letni wówczas Kacper, mieszkaniec osiedla. Żółte auto, znajdujące się na ścianie garażu powstało z pociętych płytek ceramicznych. Była to jedna z realizacji Społecznej Pracowni Mozaiki.

Jak zwykle przy tego typu spotkaniach, sympatycy fiata 126p przejechali ulicami Lublina zaglądając m.in. na Plac Zamkowy i do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Jak na urodziny przystało nie obyło się bez szampana wypitego za zdrowie ceramicznego solenizanta.

[mggallery id=2699]

2016-10-09 17:31:50
(fot. lublin112.pl, nadesłane Kilerek)

16 komentarzy

 1. Miałem być, ale kij do rozrusznika mi się złamał się.

  • Ja sobie w dniu egzaminu na prawo jazdy (rzecz jasna na 126p) obiecałem, że jak zdam, to ostatni raz w tym czymś siedziałem. 20 lat minęło i do malucha się nie zbliżyłem… choć ta czarna „600” ma jeszcze jakiś urok.

   • Ten czarny maluch to akurat nie jest 600 -tka. Od razu widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym temacie.

   • to polska 750-tka tylko troche pomieszana między wersjami

    • No właśnie widzę, że krótki (a więc powinna być „600” pod maską – od wprowadzenia „652” do końca produkcji krótszej wersji minął niespełna rok – szanse na znalezienie krótszej „650” są więc niskie).
     Do tego odchylane tylne szyby chyba dopiero w „FL”-u były jako opcja.
     Ale rzecz jasna ja się nie znam tylko dlatego, że kiedyś chwilę parchem jeździłem i wcale go nie lubię 😉

     • To podaj jeszcze w którym roku weszły takie felgi jak na zdjęciu i zakończmy dyskusję na temat tego składaka. O silniku 750 w maluchu nie słyszałem.

     • Ten czarny to mieszanka 86′ i 96′. Zderzaki i trójkąty z fl-a a cała reszta z eleganta poza lusterkami, które są z Łady

 2. Fajnie wiedzieć, po fakcie..

 3. Powiem tyle droga redakcjo. Takie sprawy powinniście sygnalizować przed a nie po fakcie. Zatem nie jest dziwne że frekwencja była niska. Mimo wszystko gratulacje dla Kacpra – fana polskiej motoryzacji.

  • Kolejny malkontent. Czy chłopaki dali wcześniej znać, czy tylko przesłali fotki po fakcie? Skoro był szampan to woleli nie mieć zbyt wielu świadków. Do domu trzeba jakoś wrócić. No chyba , że ten z promocji po chyba trzy zyla z kilku dniowym terminem spożycia z pobliskiego marketu. Jakieś pikolo czy cuś.

 4. cały szampan został wylany na Ceramika . „piję-nie jeżdżę”

 5. Coście się tego miejsca czepili, zapraszamy Was na nasz teren. Plac należy do właścicieli garaży tak dla przypomnienia.

  • O co masz ból 4 liter? Staliśmy tam GODZINĘ, nie hałasowaliśmy. Przez godzinę nikt nie przyjechał do garaży, nikt problemów nie miał.

 6. Witam, wszelkie informacje odnośnie spotkań są w internecie wystarczy poszukać.
  Dla chętnych zapraszam do śledzenia wpisów na Lubelski Klub Fiata 126p.
  Kolejny spot 16.10.2016 start Arena Lublin 12:00.
  A Pan marudny z Balladyny niech następnym razem przyjdzie i powie nam prosto w twarz o co mu chodzi a nie pisze w komentarzach.
  Pozdrawiamy i zapraszamy!

Z kraju