Ukwiecą Lublin na wiosnę. Dziesiątki tysięcy kwiatów czeka na sadzenie

Miasto rusza z wiosennymi nasadzeniami roślinności, pojawią się nowe kompozycje kwiatowe a także ozdobne drzewa. Wszystko w celu poprawy estetyki ulic i skwerów.

Kolorowe kompozycje kwiatowe, jak co roku pojawią się na lubelskich rondach. Niebawem ruszą nasadzenia na siedmiu z nich. Łącznie przygotowano blisko 25 tysięcy sztuk różnorodnych kwiatów i roślin ozdobnych. Będą to głównie begonie, aksamitki, pacioreczniki, heliotropy, irezyny. Wszystko w kolorach różu, pomarańczu, czerwieni i bieli, srebra oraz zieleni, a także elementami fioletu, żółtego i niebieskiego. Ukwiecone zostaną ronda u zbiegu ulic: Zana i Filaretów, Zana i Wileńskiej, al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej, Jana Pawła II i Armii Krajowej, al. Sikorskiego i al. Racławickie, al. Andersa ul. Koryznowej i ul. Lwowskiej oraz Jana Pawła II i Filaretów.

Bardzo dużo kwiatów pojawi się także w centrum miasta. Będzie nimi ozdobionych 90 ulicznych latarni przy Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej i na Placu Zamkowym. Z kolei na Placu Łokietka staną 3 duże donice obsadzone pelargonią angielską w kolorze łososiowym z ciemnym oczkiem. Do tego przed Ratuszem, Trybunałem Koronnym oraz przy Zamku Lubelskim ustawione zostaną piramidy kwietnikowe obsadzone czerwonymi pelargoniami. Podobnie jak w roku ubiegłym, kwiaty pojawią się również wzdłuż ulicy Lubartowskiej. Na znajdujących się tam płotkach powieszonych będzie 246 donic z różowymi pelargoniami, które zostaną uzupełnione brązowo listną komarzycą i rozplenicą.

Podobne kompozycje pojawią się na barierkach znajdujących się na pasie zieleni przy al. Jana Pawła II. Nowością w tym roku mają być konstrukcje w kształcie kwiatowych piramid utworzone z różowych pelargonii. Podziwiać je będzie można w okolicach skrzyżowania al. Racławickich i ul. Lipowej, wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia od. ul. Wieniawskiej do ul. Ewangelickiej, przy ul. Chopina, ul. Narutowicza czy też na Placu Wolności po stronie III LO im. Unii Lubelskiej.

Jednak to tylko część z kwiatów, jakie już niebawem ozdobią miasto. Jesienią na pasie zieleni przy al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z ul. Dolną 3 Maja oraz Lubomelską na 840 m² wysadzono 33 tys. szt. cebulek kwiatowych. Krokusy i narcyzy niebawem rozpoczną kwitnienie. Podobna kompozycja z 12 tys kwiatów zakwitnie na skwerze im. L. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury oraz na skarpach przy Zamku. Z kolei na terenie Ogrodu Saskiego posadzonych jest blisko 88 tys. szt. roślin cebulowych. Tulipany, narcyzy, hiacynty i szafirki zaczną kwitnąć na przełomie marca i kwietnia.

(fot.UM Lublin)
2016-03-23 21:04:09

Zobacz również

4 komentarze

 1. Hexoidalne drzewa wyglądają najlepiej, obsadzić nimi cały deptak.

 2. już nasadzali w tamtym roku wzdłuż Lubartowskiej, a po miesiącu dziury w doniczkach pozostały po kwiatkach, bo mieszkańcy okolicznych kamienic uzupełniali swoje domowe doniczki tą roślinnością kupiona za pieniądze lubelskiego Podatnika, czyli nasze pieniądze… Pytanie, kto zarabia na tych zleceniach od POwców i „Wspólnych” z ratusza?

  • „Zarabiają” mieszkańcy miasta, którym zależy na tym, żeby nie gnić w typowo polskim, szaro-ponurym brudzie i syfie przez 365 dni w roku. Zwierzątka z Lubartowskiej z czasem się nauczą, albo im się odechce. Ciebie i resztę pokolenia malkontentów rozkochanych w kiszeniu się we własnym smrodzie trzeba będzie po prostu przeczekać.

 3. „…Dziesiątki tysięcy kwiatów czeka na wysadzenie…” – podobno w Brukseli coś tam już wysadzali na wiosnę. 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL