690 680 960

Ukrainka przemycała lekarstwa na potencję i odchudzanie

Celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku przyłapali 40-letnią Ukrainkę na przemycie środków na potencję i odchudzanie. Kobieta miała w bagażu 3,4 tys. tabletek.

Do ujawnienia próby przemytu doszło w minioną środę na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Celnicy podczas kontroli znaleźli w bagażu 40-letniej kobiety 3,4 tys. tabletek na zaburzenia erekcji oraz wspomagających odchudzanie. Znalezione przez mundurowych leki to Suhagra, Tadalafil oraz Orliford.

– Obywatelka Ukrainy tłumaczyła, że leki nie należą do niej. Twierdziła, że otrzymała je w celu przewiezienia z Polski na Ukrainę od nieznajomego Ukraińca, który zaoferował za to 300 dolarów. Niestety ukraińskie służby graniczne z innych przyczyn nie wpuściły 40-latki na terytorium Ukrainy. Fakt, że Ukrainka nielegalnie przewozi lekarstwa wyszedł na jaw, gdy ta ponownie próbował się dostać do Polski – informuje Marta Szpakowska rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej.

Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Wkrótce podróżna może usłyszeć kolejne zarzuty dotyczące naruszenia przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne, a jeżeli się okaże, że lekarstwa są podrabiane również zarzuty dotyczące naruszenie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby przybywające do Polski mogą przywieźć z zagranicy na własne potrzeby lecznicze, bez stosowanego zezwolenie Ministra Zdrowia, produkty lecznicze w liczbie nieprzekraczającej 5 najmniejszych opakowań – wyjaśnia Marta Szpakowska.

zdj.KAS_3

zdj.KAS_2

2017-08-04 11:01:06
(fot. KAS)

5 komentarzy

  1. do redakcji: co wy za bzdury piszecie? Ukrainskie sluzby nie wpuscily Ukrainki na Ukraine? Toz to niemozliwe. Jak mozna nie wpuscic swojego obywatela na teren swojego kraju?

  2. Dziękujemy za udostępnienie nazw leków. Teraz przemyt „na własne potrzeby” niewątpliwie zmaleje…

  3. czy to są podróbki czy oryginalne leki?

    • Wódka kupiona w hmarkecie na ukr mi zamarzła, a ty pytasz o leki. Tam nawet drogi to podróbka.

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas