Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli audi, łup zabrali na lawecie. Cztery osoby zatrzymane

Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży audi. Kiedy mundurowi dotarli na posesję, gdzie znajdował się pojazd okazało się, że zostały z niego wykręcone niektóre elementy.

Mieszkaniec Zamościa powiadomił policjantów o kradzieży audi. 26-latek wyjaśnił, że auto stało zaparkowane przed blokiem na jednym z zamojskich osiedli. Powiedział również, że aktualnie mieszka w innym mieście, a kradzież ujawnił po powrocie do Zamościa.

Kryminalni ustalili, że złodzieje ukradli audi kilka dni przed zgłoszeniem kradzieży. Włamali się do wnętrza wybijając szybę, a następnie wciągnęli auto na lawetę i odjechali. Policjanci ustalili również, gdzie znajduje się skradzione auto oraz kto dopuścił się kradzieży.

W miniony weekend funkcjonariusze pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Łabunie. Odnaleźli tam skradziony samochód, który był już częściowo zdemontowany. Zatrzymali też osoby podejrzane o kradzież.

Do policyjnego aresztu trafiła 29-latka z gminy Łabunie, dwóch mieszkańców tej samej gminy w wieku 30 i 34 lat oraz 23-latek z gminy Skierbieszów. Policjanci odzyskali również sprzedane już przez złodziei felgi oraz katalizator.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzuty. Usłyszeli je wczoraj. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem do audi. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dodatkowo 30-latek odpowie także za kradzież dwóch samochodowych akumulatorów o wartości 1500 złotych, których dokonał na początku bieżącego roku z pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Zamość.

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

 1. patologia
  do pierdla a nie zawiasy i dozór

 2. Poza takimi dziuplami ewidentnych złodziei, na terenie Polski istnieje całe mnóstwo przydomowych warsztacików, gdzie rozkłada się wraki na części. A elementy których nie da się sprzedać czy zezłomować pali się za stodołą, gdzie również trafiają do ziemi różne świństwa typu oleje i chemikalia. A potem wszyscy biadolą; kiedyś ludzie tak nie chorowali…

  • To zgłoś do odpowiednich służb jak masz dowody ,a nie biadolisz jak cygan co nie dostał zasiłku .
   Już widzę jak ktoś sobie na swoją ziemię za stodołą olej wylewa.

  • normalnie marnujesz sie z tym talentem powinieneś być inspektorem co najmniej tymczasem wydrukuj sobie gwiazde szeryfa za darmo z netu

 3. Antoś nie biadol idź do Lidla po ziemniaki to ci się polepszy

Z kraju

Sport