Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradła zięciowi kartę do bankomatu, gotówkę ukryła w skarpecie (zdjęcia)

Mieszkanka Parczewa usłyszała zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem do konta bankowego należącego do jej zięcia. Kobieta wypłaconą gotówkę ukryła w skarpecie.

Do parczewskich policjantów zgłosił się 60-letni mężczyzna z informacją, że zgubił kartę do bankomatu. Co więcej w placówce bankowej dowiedział się, że ktoś dokonał kilku wypłat z konta z bankomatów na terenie Parczewa.

Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna robił zakupy przed świętami w kilku sklepach. Zawsze miał kartę przy sobie, a po powrocie do domu pozostawił ją luzem w kieszeni kurtki. Kilka dni później 60-latek chciał dokonać zakupu na stacji paliw sięgając do kieszeni po kartę. Okazało się, że jej tam nie ma, dlatego podejrzewał, że mógł ją zgubić w natłoku przedświątecznych przygotowań.

Kryminalni bardzo szybko ustalili, kto ukradł kartę i z niej korzystał. Jak się okazało, była to teściowa 60-latka. Kobieta przebywając w mieszkaniu córki wykorzystała nieuwagę domowników i dokonała kradzieży karty bankomatowej z kieszeni kurtki. Jak twierdzi znała pin, bo podejrzała go przypadkiem w trakcie, kiedy zięć robił zakupy i nią płacił.

Kobieta trzy razy wypłaciła pieniądze z konta, łącznie 1150 zł, a następnie schowała pieniądze w skarpecie w komodzie. 53-latka tłumaczyła policjantom, że nie planowała kradzieży ani karty, ani pieniędzy. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania mówiąc, „że nie wie co w nią wstąpiło”.

W trakcie prowadzonych czynności dobrowolnie wydała wypłacone pieniądze oraz skradzioną kartę bankomatową. Ponadto zobowiązała się do przeproszenia zięcia z nadzieją, że wybaczy jej zachowanie. Za kradzież z włamaniem do systemu bankowego oraz zabór pieniędzy kodeks przewiduję do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradła zięciowi kartę do bankomatu, gotówkę ukryła w skarpecie (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

16 komentarzy

  1. Hehehe po wieku patrząc to on pierwszy jej ukradł córeczkę… 😛

  2. Odebrala za wychowanie corki.

Z kraju

Sport