690 680 960

Ukradł trzy butelki wódki, ochroniarzowi groził korkociągiem

Radzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł w jednym ze sklepów w Radzyniu Podlaskim trzy butelki wódki. Podczas próby zatrzymania, 33-latek uderzył ochroniarza pięścią w twarz, a także groził mu trzymając w ręku korkociąg.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Radzynia Podlaskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym z supermarketów.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że pracownik sklepu zauważył, jak jeden z klientów wziął z półki z alkoholami trzy butelki wódki i chciał opuścić supermarket z pominięciem linii kas. Natychmiast zareagował i zatrzymał mężczyznę. Sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych produktów o wartości niemal 40 złotych, popychał i szarpał ochraniarza, a następnie uciekł ze sklepu.

Za złodziejem ruszył pracownik ochrony i na jednej z ulic miasta próbował zatrzymać mężczyznę. Wówczas ten uderzył ochroniarza pięścią w twarz, a także groził trzymając w ręku korkociąg. Mundurowi zatrzymali 33-latka z Radzynia Podlaskiego, który trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

8 komentarzy

 1. Czy wzorem nie pisania artykułów o nieprawidłowym parkowaniu („bo nie ma gdzie parkować”), nie powinno się także nie tworzyć artykułów o kradzieży wódki?
  Jeżeli ktoś nie ma kasy, albo sklepy są już zamknięte, to chyba (analogicznie) można ukraść alkohol? Czy wódka należy się mniej człowiekowi niż miejsce postojowe? Która potrzeba jest większa?

  • Miejsce postojowe jest większe.Sam sobie oblicz,ile butelek alkoholu zmieści się na jednym miejscu parkingowym.

 2. To jakies jaja – dozor dla takiego bandyty. A potem jakies trzy lata za kratami. `Bandzior sie smieje z takiej kary, z durnej policji i durnego sadu.

 3. Janina Łatka - Zdziurkom

  Zastosował dozór policji… a jakby ten zbój miał „marychę” o tej samej wartości co te dwie skradzione flaszki gorzałki, dostałby 3 miesiące aresztu (na tzw. dobry początek)

 4. Podpis elektroniczny

  Szedł po wino bo miał korkociąg a wziął wódkę.

  • Jak tak dalej pójdzie to na posiadanie korkociągu będą wydawać pozwolenia, tak jak na broń palną.

 5. tutaj 10 lat a za wypadek smiertelny samochodem 3 lata

 6. wódko pozwól żyć

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ