Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł samochód z budowy, pijany siedział za kierownicą. Czeka na niego więzienna cela

Policjanci operacyjni z III komisariatu w Lublinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł z budowy na terenie miasta samochód. W chwili zatrzymania 51-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało był poszukiwany.

W miniony wtorek policjanci z Lublina przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Citroen. 31-letni właściciel podejrzewał o dokonanie kradzieży pracującego z nim na budowie 51-latka. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

– Informacja o zdarzeniu błyskawicznie została przekazana na lubelskie komisariaty i do patroli na terenie miasta. Na efekty działań nie trzeba było długo czekać. Operacyjni z III komisariatu szybko namierzyli auto na jednej z lubelskich ulic. Za kierownicą samochodu siedział sprawca kradzieży. 51-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna miał dwa prawomocne zakazy kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do odbycia 1,5 roku więzienia – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

W środę zatrzymany 51-latek usłyszał zarzuty kradzieży samochodu, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązujących zakazów i w warunkach recydywy. Niedługo mężczyzna trafi do zakładu karnego. Mieszkańcowi Lublina za popełnione teraz przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.

3 komentarze

  1. Na czarno tam pracował ?

  2. Zwykła cela go czeka. Na Celę+ nie załapie się.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport