Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł rower, który mu się najbardziej spodobał. Wszystko nagrała kamera

Pod koniec kwietnia na terenie Białej Podlaskiej doszło do kradzieży roweru. Policjanci ustalili, że za przestępstwem stoi 37-latek, który obecnie przebywa w zakładzie karnym. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży jednośladu doszło pod koniec kwietnia tego roku na terenie Białej Podlaskiej. Sprawca pod osłoną nocy zabrał rower górski ze stojaka. Choć jednoślad był przypięty, złodziejowi udało się ominąć zabezpieczenie.

Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonego, gdyż sprawa nie została zgłoszona na Policję. Mężczyzna potwierdził zdarzenie straty wyceniając na kwotę około 1500 złotych. Dodał, że z uwagi na brak czasu, nie zdążył zgłosić kradzieży mundurowym.

– Funkcjonariusze ustalili też personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 37-letni bialczanin, odbywający właśnie karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Twierdził, że wcześniej zauważył na osiedlu wiatę, pod którą mieszkańcy trzymają rowery, dlatego postanowił wybrać tam sobie rower, który spodobał się najbardziej – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Za swój czyn „amator cudzego mienia” odpowie wkrótce przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz

  1. Ciekawy jestem czy go znajdą. Jak mi ukradli rower na monitoringu to okazało się że „jakaś tam Pani” umozyla śledztwo z powodu małej ilości dowodów ? jeżeli mój kosztował tylko 2,5tys to kto będzie szukał czegoś co warte jest tyle co paczka żyletek

Dodaj komentarz