Uderzyła w tył ciężarówki, dostała mandat

W czwartek rano w Rokitnie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Na szczęście zakończyło się tylko na uszkodzonych pojazdach.

W czwartek rano w miejscowości Rokitno doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział samochód ciężarowy i osobowy.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca samochodem marki Hyundai nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją samochodu ciężarowego marki Volvo i najechała na jego tył. W wyniku tego zdarzenia kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że byli trzeźwi.

Kierująca osobówką 40-letnia mieszkanka gminy Lubartów, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.

(fot. Policja Lubartów)

2 komentarze

  1. Mandat to się dostaje za: jazdę rowerem po chodniku, za niezatrzymanie się przy zielonej strzałce, za gadanie przez telefon, jazdę bez wymaganych świateł itp – czyli za takie wykroczenia, które jeszcze nie doprowadziły do kolizji/wypadku.

    „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym” – za to powinna stracić prawo jazdy, bo zachodzi podejrzenie, że nie potrafi kierować samochodem.

    Swoją droga to mandat powinna ponadto dostać za spowodowanie kolizji, bo to wykroczenie.

  2. I tu się z tobą zgadzam Franiu …..za takie rzeczy prócz mandatu powinni od razu zatrzymywać prawo jazdy i kierować na badania do okulisty …dziś nie widziała cięzrowki ,jutro nie zobaczy pieszego na przejsciu ….ale dla policji licza się tylko mandaty …mozesz być ślepy ,głuchy ,mieć epilepsję ,być po zawale czy wylewie itd …co ich to obchodzi …

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew