Uderzył renaultem w przepust i dachował. Miał w organizmie blisko 2 promile (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Udrycze-Koniec doszło do dachowania pojazdu osobowego. Jak się okazało, kierujący samochodem 21-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Udrycze-Koniec w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący renaultem jechał od strony miejscowości Wisłowiec. Nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, następnie do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Po tym samochód dachował. 21-latek o własnych siłach wydostał się z pojazdu. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował do go szpitala. Tam się okazało, że mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Prawdopodobnie przyczyną utarty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 21-latek niedostosowana do panujących wówczas warunków pogodowych. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 21-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Od mężczyzny pobrano krew w celu wykonania badań retrospektywnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jady. 21-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za to, że swoim zachowaniem spowodował zagrożenie w ruchu drogowym.

Konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Miał w organizmie blisko 2 promile, więc dobrze, że pacnął w przepust i dachował, gorzej byłoby gdyby wjechał w innego użytkownika drogi, czy w przechodzącą nieopodal wycieczkę przedszkolaków, albo (nie daj Boże) w pielgrzymkę „owieczek”.

  2. Tym razem renault wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej! A za te dwa promile, to koleś już powinien zaliczać pierwszy z 200 dni odsiadki.

  3. 2:0 dla przepustu

    • Anioł Cieć Dyżurny

      Nooo… bo Bóg wie gdzie by dojechał i o co się by zatrzymał, gdyby tego przepustu nie było

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych