Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył oplem w lawetę przewożącą samolot (zdjęcia)

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w czwartek w Konstantynowie. Kierowca pojazdu osobowego uderzył w lawetę, na której znajdowała się awionetka.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w Konstantynowie w powicie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z lawetą, na której znajdowała się awionetka.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Po przybyciu na miejsca zdarzenia ratownicy zastali kolizję samochodu osobowego marki Opel Astra z samochodem osobowym marki Toyota RAV4 oraz lawetą, na której znajdowała się awionetka.

Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby – obywatelstwa Ukraińskiego, które nie wymagały pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z opla i kierowaniu ruchem drogowym.

Po zakończeniu czynności przez policję udrożniono jezdnię i uprzątnięto elementy po kolizji. Straty oszacowano ogółem na cztery tysiące złotych. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Uderzył oplem w lawetę przewożącą samolot (zdjęcia)

(fot. PSP Biała Podlaska)

12 komentarzy

 1. Typowy du*****ek , bez wyobraźni.

 2. Awionetki winny latać nie jeździć

 3. „Awionetka”… kurczę, zapachniało międzywojniem, kiedy to jeszcze „awionetka” było w tak powszechnym użyciu jak „aeroplan”.

  To ULM, konkretniej stary Best Off Skyranger 🙂
  Ale co on robił pod Lublinem na Łotewskiej rejestracji?

  • Jechał na Ukrainę 🙂 Nie taki stary samolot (rok produkcji 2008), naprawiony po wypadku w 2014. Jeszcze ma szanse polatać.
   Konstantynów jest tak samo pod Lublinem, jak i pod Warszawą 🙂

 4. To coś z drzwiami z oleju to samolot? Ha ha ha.

 5. Kierowca opla chciał sobie polatać ale nie założył spadochronu .

 6. no i proszę…zamiast białych myszek zobaczył samolot na drodze, to w niego walnął

 7. Czyli, jak to napisał redaktor: kierowca automobilu uderzył w lawetę, na której przewożony był samolot.

 8. Teraz rozumiem: automobil uderzył w awionetkę….

 9. Ale się międzynarodowo zrobiło w Konstantynowie! Francuski samolot, na łotewskich numerach, na polskiej lawecie, w którą przywalili Ukraińcy… 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo