690 680 960

Uderzył busem w naczepę ciężarówki stojącej w kolejce do granicy

Wczoraj na drodze krajowej nr 12 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Bus uderzył w tył naczepy ciężarówki stojącej w kolejce do granicy.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzeźno, pomiędzy Chełmem a granicą państwa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen 41-letni obywatel Ukrainy uderzył w tył oczekującego w kolejce do granicy samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 21-letnia obywatelka Ukrainy.

Pozostałe osoby podróżujące busem nie odniosły poważniejszych obrażeń. W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został kierowca busa.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Chełm)

19 komentarzy

 1. Po prostu nie spodziewal się że kilka kilometrów od przejscia granicznego ,do tego „mlekiem i miodem płynacego kraju ” bedzie juz stała kolejka

 2. W życiu bym nie wsiadł do auta z ukraińcem za kierą , u nich powodowanie wypadków jest wrodzone.

 3. Aniołek Śmierci

  Dużo jeżdżę.. I po obserwacji stwierdzam że to samobujcy i mordercy drogowi

  • Jak takim jesteś obserwatorem, to zaobserwuj u siebie skrajny analfabetyzm. Tyle czasu, ile poświęcasz jeździe poświęć słownikowi, to konieczne.

 4. ”Kierowca z ukrainy ” ..obiekt porządania wśród naszych rodzimych „biznesmenów” zajmujących się transportem …

  • Tobie zaś przydałoby się posiąść słownik ortograficzny, cobyś na przyszłość pożądał, a nie „porządał”

 5. Piątek, godz. ok 22 – przed Biskupicami czarne BMW X5 ma gdzieś ograniczenie do 70 km/h i podwójną ciągłą, Bezek – biała Toyota Land Cruiser – to samo, ograniczenie do 70, podwójna ciągła i jeszcze wzniesienie, Stołpie – Mercedes Sprinter laweta + przyczepa do przewozu samochodów, ograniczenie do 50 km/h, podwójna ciągła, przejście dla pieszych, fotoradar i wzniesienie. Wszystkie trzy samochody wykonują manewr wyprzedzania i wszystkie trzy mają, a jakże, ukraińskie tablice rejestracyjne. Na całym odcinku od Lublina do Chełma policji brak.

 6. Niezła kolejka. ~13 km od granicy też bym się nie spodziewał jej nie spodziewał. Ciekawe czy ciężarówka miała włączone awaryjne, żeby dać tym z tyłu znać że się nie porusza.

 7. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi owiewkami ? nie ma busa na ukrainskich blachach bez tej owiewki .. czy to sprinter czy transporter każdy ma na masce czarną owiewkę z marką pojazdu

 8. Wprowadzić tacho bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu jeździć…

 9. Do ,,ccc,, A dlatego awaryjne światełka że jest niepisane prawo że ostatni w kolejce zawsze ma włączone awaryjne światła, widać że mało kto stał w kolejce ciężarówką.

 10. Na Ukrainie komary i muchy mają pancerze. Wiesz co się dzieje po uderzeniu?

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas