Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uczniowie z chełmskiej szkoły są już w Polsce

W poniedziałek rano prezydent Chełma Jakub Banaszek przekazał, że uczniowie chełmskiej szkoły muzycznej bezpiecznie dotarli do Polski. Jednocześnie podziękował prezydentowi, premierowi i ministrowi obrony narodowej za pomoc w ich sprowadzeniu do kraju z Izraela.

– Uczniowie z chełmskiej szkoły muzycznej są już bezpieczni w Polsce. Chciałem z tego miejsce podziękować Panom – Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak, za podjęcie konkretnych i stanowczych decyzji wraz z pilnym wysłaniem samolotów do Izraela – napisał w poniedziałek rano w serwisie Facebook Jakub Banaszek.

Prezydent Chełma podziękował również ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi, Pawłowi Jabłońskiemu wiceministrowi spraw zagranicznych za pozostawanie w kontakcie od pierwszych chwil i wszelakie informacje, opiekę i troskę. Słowa podziękowania zostały również skierowane do dyrektora Andrzeja Wojtaszka.

– Z tego miejsca dziękuje także Panu Sławomirowi Zawiślakowi, który w nocy zorganizował transport na wojskowe lotnisko i sam pojechał odebrać uczniów z „wojskowej płyty”. Bardzo dziękuje. Miasto Chełm dziękuje – dodał prezydent Jakub Banaszek.

Przypomnijmy, wczoraj trwały działania polskich służb, które miały na celu ewakuację uczniów z Chełma znajdujących się na lotnisku w Tel Awiwie. W Izraelu przebywała grupa 8 osób Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

26 komentarzy

 1. to oni w telawiwie nie byli bezpieczni, bojownicy (teroryści) też tam dotarli ?

 2. Czy rodzice dzieci dostaną pracę w spółkach skarbu państwa w ramach wynagrodzenia stresu jaki przeżyli?

 3. biedne żydy jak zwykle ofiarą

 4. „…podziękować Panom Andrzej Duda…”
  Po jakiemu to napisane jest?
  Trudny język, ale aż tak?

 5. Widzicie, to tz. inżynierowie, lekarze, nauczyciele, informatycy itp. porywają i mordują teraz niewinną ludność Izraela.
  To są ci sami ludzie których ciocia Merkel i jej pachołek z Platformy herr Tusk i cała czerwona zaraza chcą nam przymusem sprowadzić do Polski.

 6. Bazyl dobra rada przestań oglądać ogórek Rachonia kółeczka i ten cały szajs za ujawnienie tych i setek innych dokumentów z klauzula tajne powinni PISOWCY dawno siedzieć rozumiem że ogórek ładna babka ale ona ma wypaczony mozg więc czytając twe wpisy I jej gadanie idealnie do siebie pasujecie

 7. I to jest rząd który dba o kraj i Polaków nie to co szwabskie donosiciela z peło.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112