Uciekał przed policjantami, był poszukiwany listem gończym. Jazdę zakończył na drzewie (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę renaulta. Jak się okazało, 40-latek był poszukiwany listem gończym. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W środę po południu policjant będący po służbie zauważył poszukiwanego mężczyznę, poruszającego się pojazdem marki Renault. Funkcjonariusz skontaktował się z mundurowymi będącymi na służbie i jednocześnie jechał za poszukiwanym, informując kolegów o kierunku jazdy poszukiwanego.

Na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Mieczysławka policjanci w oznakowanym radiowozie wydali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania samochodu. Jednak poszukiwany 40-latek widząc to przyśpieszył i skręcił w jedną z bocznych dróg. Tam stracił panowanie nad samochodem i wjechał w drzewo.

W aucie z mężczyzną podróżowała jego 42-letnia znajoma. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Poszukiwany mężczyzna był trzeźwy, nie posiadał jednak uprawnień do kierowania samochodem, ponadto tablice auta należącego do jego partnerki były przełożone od innego pojazdu. Samochód nie posiadał przeglądu oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci przewieźli 40-latka do komendy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego odpowie za jazdę bez uprawnień, spowodowanie kolizji drogowej oraz przełożenie tablic rejestracyjnych. Za jazdę bez ubezpieczenia samochodu wpłaci na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny kwotę 5 tysięcy złotych.

Kobieta z kolei została ukarana mandatem za udostępnienie mężczyźnie pojazdu.

(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Nie mógł przynajmniej „potknąć się” przy wychodzeniu z samochodu?

 2. I przaz nadgorliwosc policjantuw po sluzbie moglo dojsc do tragedii trza bylo w opony strzelac a tak mogl potrocic jakies dziecko jemu to zwisalo policja powinna byc bardziej skuteczna

  • Powinno być jak w Stanach. Karabiny w ruch i po delikwencie – polecem kanały na YT: PoliceActivity i Video Leak Police 🙂 Swoją drogą tam kryminaliści też się nie pierdzielą…

 3. prawie jak sztópnaj

 4. Klawo jak cholera. Piękna kumulacja. brawa dla sposczegawczego policjanta

 5. Niech taki spowoduje kolizję i odjedzie bez świadków , przełoźy tablice i powie źe auto jest całe .

 6. Ale za co pani mandat ? Skoro nie prowadziła auta

  • Przecież jest wyraźnie napisane w artykule za co . Rozumiem ,że skoro posiada Pan zdolność pisania ma Pan więcej niż 6 lat w związku z czym zdolność czytania też powinna powoli już być opanowywana ,ale spokojnie nie wszystko na raz ,bo się jeszcze pomiesza:) . Pozdrawiam serdecznie

   • Spoko. Na pewno gość zapłaci te grzywny, kary i kupi babce nowe auto. Wiezienie wiezieniem, ale gosc swoj honor ma. Babka na pewno nie bedzie stratna.

 7. Szkoda, że nie jechał BMW, było by co komentować…

 8. Spryciarz. Skoro i tak miał pójść siedzieć, to już niczym nie ryzykował. Tylko tych pięciu tysiaków szkoda za jazdę bez ubezpieczenia. Mógł opłacić to OC.

 9. Szkoda że nigdzie nie pisze że policjant wylazł na środek drogi a uciekajoncy by go ominąć zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL