Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekał oplem przed policjantami, doprowadził do dwóch kolizji. Był pijany, ma dożywotni zakaz kierowania (zdjęcia)

55-latek był pijany, a co więcej posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Jednak nie przeszkadzało mu to wsiąść za kierownicę pojazdu dostawczego i ruszyć w drogę. Mężczyzna został zatrzymany przez lubartowskich policjantów po pościgu. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie na drodze.

W miniony wtorek po południu lubartowscy policjanci w trakcie patrolu, na jednej z ulic Lubartowa, zwrócili uwagę na dostawczego opla. Kierujący pojazdem nie trzymał właściwego toru jazdy.

Mundurowi postanowili zatrzymać ten samochód do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 55-letni kierowca najpierw zatrzymał się, a następnie gwałtownie ruszył i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna uciekał ulicami Lubartowa, a potem ulicą Lubelską w kierunku miejscowości Łucka.

W trakcie ucieczki kierujący doprowadził do dwóch kolizji drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Następnie mężczyzna kontynuował ucieczkę i na koniec wjechał na jedną z posesji w gminie Lubartów. Razem z pasażerem wybiegli z auta i próbowali zbiec w kierunku zabudowań. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

55-letni kierowca został przewieziony do komendy celem wykonania z nim dalszych czynności procesowych. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenie majątkowe w wysokości 5000 złotych. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

55-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydanego przez osobę uprawnioną polecenia do zatrzymania, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i pomimo obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów i decyzji o cofnięciu uprawnień. Za powyższe mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych i uszkodzenia pojazdów. Czeka go także pokrycie szkód wyrządzonych w trakcie kolizji.

Uciekał oplem przed policjantami, doprowadził do dwóch kolizji. Był pijany, ma dożywotni zakaz kierowania (zdjęcia)

Uciekał oplem przed policjantami, doprowadził do dwóch kolizji. Był pijany, ma dożywotni zakaz kierowania (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

16 komentarzy

 1. Pijany, bez prawa jazdy, z zakazem kierowania… zapewne rowerzysta.

 2. Specjalistom jestem

  OOO dać mu drugi, ale po 4 dopiero się zastanowi co robi źle, a jestem pewien że jak dostanie 6 to weźmie to do siebie i przestanie jeździć.

  • To tak jakby narkomanowi zakazać ćpania.

  • Dla takich nie pozostaje nic jak wsadzenie do więzienia. Ale zdaniem forum, trzymanie osadzonych w więzieniu się nie opłaca, więc niech sobie jeżdżą po pijaku dalej.

 3. Szkoda język strzępić skoro ma dożywotni zakaz to nic sobie z tego nie robi i jeszcze nawalony jeździ. Ciekawe czy teraz sad wyśle go na wczasy do aresztu czy pogrozi palcem mówiąc żeby mi to było przed ostatni raz…

 4. No właśnie. Te zakazy, szczególnie dożywotnie baaaaaardzo wpływają na wyobraźnię pijaków drogowych. Jedynie konsekwencje finansowe może ponieść, bo co więcej może żałosny sąd zrobić? Dzisiaj jest już w domu i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Na podwórku dwa samochody stoją, na nodze opaska i co? Tak wygląda reforma sądów a’la pis. Myślicie ciemniacy, że ta reforma była dla Was? Nie. To było dla Kaczyńskiego, żeby swoimi pionkami mógł łamać konstytucję.

  • Kasta dzbanie jest powska i co wypuszczali go bo to ich elektorat betonowy

   • Nie unoś się pisowska kanalio, bo prawdę napisał. Sam jesteś dzbanem skoro nie rozumiesz, że podwyższenie mandatów nie służyło poprawie bezpieczeństwa tylko zwiększeniu wpływów do budżetu. Ale co z takimi gadać skoro serial Kasta zrył Ci mózg. A Nasz człowiek w Warszawie to pewnie cztery razy oglądałeś.

 5. nic mu nie zrobią – goły jak święty turecki – jeździł jeździ i jeździć bedzie

 6. W Lubartowie to chociaż musze miec powodów zatrzymania
  Na komionce po 22 łapie kogo popadnie :0

 7. Powie, że to nie on i umożą jak temu co na pasa prawie rozjechał ojca z dzieckiem i nagrali jego auto….

 8. A pracodawca nadal nie wie że jego pracownik nie ma prawka.

 9. tom teraz bedzie miał drugi zakaz i znowu siądzie za kółko i być może kogoś zabije.
  to są bezpieczne drogi wg kłamcy morawieckiego , które obiecywał we wrześniu 2022

 10. Alkoholizm to niestety dalej zmora tysięcy rodaków. Brak dojrzałości, odpowiedzialności za siebie, rodzinę, a alkohol ważniejszy… Niestety ale jest też przyzwolenie przez sądy. Po kolejnej wpadce i doprowadzeniu do kolizji powinno być bezdyskusyjne więzienie. Tylko ilu rolników, budowlańców, stolarzy, itd. musiałoby trafić do więzienia? Dziesiątki tysięcy, a na to nie ma miejsca, kasy, a i polityczne to w dużej mierze elektorat władzy. Ten człowiek, tym wieku powinien wiedzieć co robi i jakie poniesie konsekwencje… Jego wybór, jego życie!

Z kraju