Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ucieczkę przed funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zakończył na drzewie (zdjęcia)

W piątek rano kierowca volkswagena podczas ucieczki przed funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej uderzył w drzewo. Mężczyzna był po użyciu alkoholu.

W miniony piątek rano policjanci z Parczewa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu marki Volkswagen, podczas ucieczki przed funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej uderzył w drzewo. Na miejscu policjanci zastali kierowcę pojazdu. Jak się okazało 52-latek był po użyciu alkoholu.

Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł zajmować się nielegalnym procederem jakim jest kłusownictwo policjanci postanowili przeszukać posesję 52-latka. Na terenie jego posesji ujawniono i zabezpieczono czaszki łosia i jelenia wraz z porożem. Ponadto policjanci znaleźli tusze dzikich zwierząt.

52-latek został zatrzymany i trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzuty z Ustawy o prawie łowieckim. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenie jakim jest prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Ucieczkę przed funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zakończył na drzewie (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

8 komentarzy

 1. No nie mogę się powstrzymać 🙂 w jaki sposób używał tego alkoholu ?
  Bo ja często używam alkoholu izopropylowego do czyszczenia płytek drukowanych ale i SPOŻYWAM alkohol etylowy zawarty np. w piwku 🙂
  Po użyciu alkoholu śmiało siadam za kierownicę ale po spożyciu już NIE !
  Ot taka mała ale wielka różnica 🙂

  • Pozdrawiam 112 🙂

  • Proszę przeczytać przepisy dotyczące jazdy po alkoholu. Wszystko się rozjaśni 🙂

   • Tak, przepisy. Te muszą przeciwdziałać szalonej pomysłowości sprawców i ich adwokatów, gdyby bowiem jakiś obrońca dowiódł, że delikwent nie spożywał alkoholu, a jedynie podłączył się pod kroplówkę, czy też się w nim kąpał dla sterylności, uniknąłby kary.

    • O to mi chodziło polskie prawo jest tak pisane że każdy sobie interpretuje jak chce czyli jest bezprawiem ! Przykład z Puław zadźganie nożem to pobicie !!!

     I CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ ? Szkoda że Bareja nie żyje miałby jeszcze wiele tematów na filmy

   • Ja mam jasny umysł dla mnie czarne to czarne a białe to białe jak 2+2=4, dlatego używanie to używanie a spożywanie to spożywanie !
    Jak ktoś tego nie kuma to bardzo mi przykro

 2. uciekał na wstecznym jak śp Frank Drebin z Nagiej Broni?

 3. Na jakiej podstawie funkcjonariusze PSR gonili samochodem sprawcę? Nie mają pojazdu uprzywilejowanego, więc nie mają uprawnień do tego typu działań.