Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tysiące abonentów Orange bez dostępu do Internetu

W czwartek tysiące abonentów sieci Orange nie miało dostępu do Internetu. W godzinach od 14 do 17 z powodu awarii utrudniony był dostęp do sieci u posiadaczy mobilnego Internetu.

Jak dowiedzieliśmy się w telefonicznym Biurze Obsługi Klienta awaria dotknęła setki tysięcy abonentów, głównie we wschodniej Polsce. Poinformowano nas, że od stycznia trwają prace nad zwiększeniem zasięgu sieci Orange. W wyniku tego dochodzi do konsolidacji nadajników T-mobile z nadajnikami Orange, tak aby zwiększyć zasięg. Pierwsze próby zmian rozpoczęto m.in w naszym regionie. Od początku roku niektórzy abonenci Orange mogli mieć problemy z zasięgiem i połączeniami.

Dzisiejsza awaria była jedną z większych w ostatnim czasie. W piątek doszło już do pierwszej awarii. Klienci mieli problem z dzwonieniem i odbieraniem połączeń. Nie było również, tka jak dzisiaj, dostepu do mobilnych usług glosowych oraz transmisji danych w technologiach 2G i 3G. Problemy z aktualizację infrastruktury mobilnej pojawiły się ponownie dzisiaj. W czwartek problem mógł dotknąć ok. 300 tyś. abonentów.

W przygranicznych miesjcowościach telefony w sieci Orange logowały się do przygranicznych operatorów. We Włodawie przez kilka godzin uzytkownicy posiadający roaming logowali się do białoruskiej sieci MTS. Z informacji uzyskanej w BOK Orange klienci mogą domagać się rekompensaty za wadliwe działanie telefonii komórkowej. Wystarczy przyjść z reklamacją. Każda z nich będzie rozpatrywana indywidualnie. Jak powiedział pracownik telefonicznego biura obslugi warto skorzystać z tej opcji. Są szanse uzyskania m.in obniżenia abonamentu.

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112