Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Twierdziła, że została porwana przez nieznanego mężczyznę. 8-latka wszystko zmyśliła

Przeszukiwano całą okolicę, sprawdzano każdy ślad, dokładnie weryfikowano również wszystkie informacje w tej sprawie. Okazało się, że żadnego porwania nie było, zaś 8-latka wszystko zmyśliła. Jej zachowanie oceni teraz sąd.

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie zakończyła postępowanie w sprawie porwania 8-letniej dziewczynki, do jakiego miało dojść w Rejowcu Fabrycznym. Na początku lutego całą Polskę obiegła informacja o uprowadzeniu dziecka. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia jednej z mieszkanek, która idąc ulicą napotkała małą dziewczynkę. Pomimo niskiej temperatury, nie miała ona na sobie kurtki, była zmarznięta oraz wyglądała na przestraszoną. Na miejsce od razu został skierowany patrol.

W trakcie rozmowy, dziewczynka przekazała funkcjonariuszom, że nieznany jej mężczyzna wciągnął ją do samochodu kiedy wracała ze szkoły do domu. Następnie miał ją wozić po okolicy, po czym wypuścił w miejscu, gdzie spotkała ją przypadkowa kobieta. Zabrał też jej kurtkę, czapkę oraz plecak.

Sprawa wyglądała na niezwykle poważną. Do tego wiadomość o uprowadzeniu dziecka błyskawicznie rozeszła się po okolicy pocztą pantoflową. Na szczęście u 8-latki nie stwierdzono żadnych obrażeń ciała, nie została też wykorzystana seksualnie, gdyż nawet takie plotki pojawiały się wśród mieszkańców. Teraz już wiadomo, że żadnego porwania nie było.

Jak nam przekazano, policjanci przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności. Sprawdzane były miejsca, gdzie dziewczynka miała zostać wciągnięta do auta, jak też z niego wypuszczona. Jednocześnie dziecko zostało przesłuchane w obecności biegłego psychologa. Szybko jednak zaczęto nabierać podejrzeń, co do prawdomówności dziewczynki. Jak nam tłumaczono, wszystko dlatego, że m.in. nikt nie widział opisywanego auta, do tego nie zostało ono również zarejestrowane przez żadne kamery monitoringu.

W końcu wyszło na jaw, że 8-latka całą historię zmyśliła. Prokurator podjął decyzję o umorzeniu postępowania. Cała dokumentacja sprawy została zaś skierowana do sądu rodzinnego i dla nieletnich, który dokona oceny zgromadzonego materiału i podejmie dalszą decyzję, co do losu 8-latki.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

  1. Ewidentnie gówniara a raczej jej rodzice powinni oddać za wahę.
    W końcu sobie trochę pojeździli furą ! ???