690 680 960

Będąc na kwarantannie wybrał się na przedświąteczne zakupy. „Zabrakło mi papierosów”

Zanim zatrzymali go policjanci, zdążył odwiedzić dwa sklepy. Mowa o mężczyźnie, który powinien przebywać na kwarantannie, a wybrał się na świąteczne zakupy. Zachowanie 45-latka oceni wkrótce sąd.

Przed świętami hrubieszowscy policjanci zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który powinien przebywać w izolacji domowej. Kiedy mundurowi zatrzymali 45-latka, okazało się, że wyjechał on z domu, aby zrobić zakupy. Między innymi tłumaczył, że zabrakło mu papierosów.

Jak się okazało, mężczyzna zdążył odwiedzić dwa sklepy na terenie miasta. Funkcjonariusze niezwłocznie odwieźli go do miejsca zamieszkania i poinformowali o konsekwencjach nieprzestrzegania zasad izolacji i kwarantanny. Następnie mundurowi pojechali do sklepów w których mógł przebywać mężczyzna, gdzie dokonano dezynfekcji.

Wobec osób które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. O takich ujawnionych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem.

Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. jechał rowerem, który powinien przebywać w izolacji domowej. Interesujące…

 2. To i policjanci na kwarantanne teraz

 3. Zamiast do sklepu powinien najpierw pojechać do kościoła, w kościele wirusa nie ma…

 4. obecne media to banda sprzedajnych kur.. , za pieniądze napiszą i omotają społeczeństwo, z takim przesyłem informacji hitler napewno by zawojował świat

 5. niechce po prostu dłużej żyć….. koronawirus + papierosy, jego płuca nie będą w najlepszym stanie

  • lekko podirytowany

   to ciekawe, bo sam byłem na kwarantannie z powodu tego, że jeden z domowników miał wynik testu rna – pozytywny. szkoda tylko, że nikt z nas nie miał żadnych objawów, powiem więcej – ja czułem się nawet i lepiej, może to przez to, że ta śmieszna 2-tygodniowa kwarantanna zmusza ludzi do nicnierobienia. ponadto w dzień otrzymania wyniku (oczywiście przed jego poznaniem), razem z „chorym” domownikiem spotkaliśmy się z wieloma osobami, dziwnym trafem u nich też nie wystąpiła żadna infekcja, a w ciągu kwarantanny niejednokrotnie rozmawiałem twarzą w twarz z osobami, które wspomagały mnie w tej komicznej sytuacji poprzez np dowóz zakupów.
   Ale do czego zmierzam? – A do tego, że pozytywny test wirusa nie zawsze oznacza 100% pewność co do infekcji, tak samo bycie na kwarantannie nie oznacza, że ktoś jest z pewnością chory. Lekarzy, sanepidy i wszystkie inne te piękne grupy nie obchodzą wiarygodne testy, tylko podbijanie statystyk. Co z tego, że wynik prawdopodobnie był fałszywy? Im jest na rękę, że wlepiają Ci 2 tygodnie , że siedzisz w domu i nie wykonujesz żadnej innej czynności. Co ich obchodzi wszystko inne? Masz jakieś „ale” – to rób test prywatnie za 500zł, a jak nie to siedź i zrezygnuj na tydzień lub dwa z normalności. Pomijając bezsens w rodzaju „domownicy osoby z pozytywnym testem mają kwarantanne dłużej o tydzień”.
   Oczywiście nie twierdzę, że kwarantanna jest zbędna, ale uważam, że w większości przypadków jest dość krzywdząca i naruszająca podstawowe prawa. Co mają powiedzieć osoby, które mieszkają same, nie mają znajomych w mieście, a np. mają psa, skończyła im się woda do picia, jedzenie? Uwierz, że żadną instytucje to nie obchodzi, żadne mopry i żadne mopsy nie pomogą Ci w tych sprawach, a wolontariusze wyprowadzający psa na spacer to forma bajki bez pokrycia w rzeczywistości. Więc co, zostaje takiej osobie siedzieć i umierać z głodu i pragnienia w psich odchodach?
   W dzisiejszym świecie skutki pośrednie koronawirusa są dużo bardziej złożone niż bezpośrednie, chociaż nie neguje zagrożenia ze strony covid-19, to jednak uważam, że zagrożenia wynikające z zaniedbań i głupoty w sposobach zwalczania tej epidemii niesie o wiele większe problemy: i gospodarcze, i zdrowotne, i społeczne.

 6. Należy teraz przeprowadzić testy ale nie PCR
  Wiarygodny test a PCR nie są wiarygodne
  Udowodnić, że nie ma się korony i sprawa się rozejdzie

  Mordeczko Walcz o swoje
  Wygrash to jak odpowiednio to rozegrasz…. Juhuuuu

 7. Należy teraz przeprowadzić testy ale nie PCR
  Wiarygodny test a PCR nie są wiarygodne
  Udowodnić, że nie ma się korony i sprawa się rozejdzie

  Monioo Walcz o swoje
  Wygrash to jak odpowiednio to rozegrasz…. Juhuuuu

 8. A co z policjantami zamiast zgłosić kontakt z podejrzanym o zarażenie i samemu poddać się kwarantannie to sami pojechali narażać ludzi
  W takim razie tym policjantom również powinni przedstawić zarzut (narażenia zdrowia i życia) i oczywiście mandat po 1000 zł dla kazdeg

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce