Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Była to pierwsza tego typu impreza w gminie. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zwłaszcza, że atrakcji nie brakowało.

W niedzielę 18 lipca w Turobinie odbyła się pierwsza „Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo”. Piękna pogoda oraz bogaty program artystyczny sprawiły, że wydarzenie ściągnęło bardzo dużą publiczność.

Imprezę otworzył o godzinie 15 wójt Andrzej Kozina. Następnie na scenie pojawiła się pełna energii Kapela Turobińska, która wykonując znane oraz lubiane utwory ludowe i biesiadne wprowadziła mieszkańców w radosny nastrój. Jednocześnie dzieci korzystały ze zjeżdżalni i innych urządzeń do zabawy pod okiem animatorki z Dywizjonu LKS.

Kolejka chętnych ustawiła się do kucyków, na których można było się przejechać. Zainteresowaniem cieszyło się też zaplecze gastronomiczne orz kiermasz charytatywny.

Wieczorem na scenie pojawiły się zespoły disco polo. Tłum pod scenę przyciągnęły dziewczyny z Energy Girls, następnie był zespół Roxait, oraz grupa Baflo, która rozpoczęła swój koncert hitem „Ona jest taka piękna”. Jak wskazuje organizator, czyli wójt gminy Turobin, na stadionie nie było osoby, która by nie tańczyła i śpiewała do tego utworu.

Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu Solaris. Podczas koncertów można było zdobyć płytę bądź koszulkę. Kolejki ustawiały się również po autografy, czy też do wspólnych zdjęć.

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo przyciągnęła tłumy mieszkańców (zdjęcia)

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

25 komentarzy

 1. Wieś tańczy wieś śpiewa.

 2. Disco polo , ” usia siusia ja widziałam u tatusia” gięsią szyję.

 3. festyn jak festyn, muzyka jak muzyka – że to płytkie jest bez znaczenia, na wsiach to jedno z fajniejszych wydarzeń dla mieszkańców … nie chodzę na takie imprezy, ale ich nie wyśmiewam bo i dlaczego. Skoro jest zabawa to i dobrze. Dla wielu uczestników to również okazja do publicznego sponiewierania się piwem i wódą. 😀

  • Bardzo dobrze powiedziane ambasador, dla każdego jest kawałek miejsca na ziemi…to nie są w ogóle moje klimaty, ale jak ludzie chcą niech się bawią! przy małych miejscowościach to prawa jest jedyna forma rozrywki.

  • Ja też nie mam nic przeciwko. Najgorsze jest tylko to, że potem niektórzy mieszkańcy robią festyn w mieszkaniach w bloku myśląc, że to jak w domu, potem idą wyrzucić śmieci jak na gnojownik do jednego kontenera np na szkło. O słowo dzień dobry do sąsiada już nie wspomnę. Tak się bawicie LLB LUB LPA LOP LZA LCH LSW LBL

 4. I oczywiście około 200 osób to tłum jak nie wiem co, czy tu się komuś sufit na głowę zawalił,w czasie pandemii więcej ludzi do kościoła przychodziło niż na tej śmiesznej gali.

 5. I wiadomo dlaczego są tacy „kierowcy” z okolicy, ciekawe ilu wracało na bani

 6. Bawią się prostaki…no szczyt kiczu….braku gustu i słuchu…jednym słowem żenada ?

 7. Krytykują rasowe mieszczuchy których większość spędzała z uciechą wakacje u babci ?

 8. Żenadą to są wasze komentarze. Wieś, kicz, prostaki… A jakoś z tego co pamiętam imprezy z disco polo w miastach ściągają największą publikę. Daleko nie trzeba szukać, na Feliniadę przychodzą dziesiątki tysięcy osób. I się bawią. I śpiewają. I tekst znają. I nie narzekają. „Ale tu przed monitorem pokażę, jaki to ja jestem, i im dowalę”

  • Jak nie masz za idoli czarnych pchanych przez żydów, to źle.

  • Dokładnie. Na weselach jak disco polo zagrają to też dziwnym trafem każdy zna tekst w mieście też. Zastanawiające

  • Jest masa ludzi słuchającej ambitnej muzyki i np. rocka. Uwierz mi że dla nich abstrakcją jest że jest tak dużo ludzi którym wystarczy zabawa na dwa rytmy. A niestety większości takim się wydaję że słucha się tylko disco polo. A tak naprawdę dużo osób nie ma pojęcia na istnienie tych gwiazd diśko. Gwiazdy dla swoich wielbicieli.

 9. Raz że Pan wójt ma doświadczenie w krexeniu dyskotek

  Dwa to brawa dla niego za to że wygrał wybory na wójta i pozbawil stolka człowieka komuny który miał gdzieś zdanie mieszkańców

  Po 3 to impreza na miarę po trzeb gminy, że disco polo? Cóż,

  Po 4 kasy głupio komentuje a po kielichu okazuje się że teksty zna na pamięć

  Andrzej, choć jesteś pisu to trzymam kciuki byś nadal przewodził gminie!!

 10. W miastach jest też pełno [***] i stąd słuchacze tej jakże he he ,,ambitnej,, muzyki. [***] od lat ciągną do miast. Ale już już jak tam jest żadko który przyznaje się skąd pochodzi. Kropka

  • Sacznijcie segregować odpady i nie trzymajcie ich przed drzwiami na klatce. Disco polo należy podciszyć i słuchać we własnym gronie, cały blok nie musi tego też słuchać. Tyle

Z kraju

Sport