Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech obywateli Rumunii okradło 76-latka. „Wzięli więcej niż usługa wynosiła”

Trzech obywateli Rumunii w wieku 18, 30 i 37 lat usłyszało zarzut kradzieży. Mężczyźni okradli 76-letniego mieszkańca Piask w trakcie rozliczenia za wykonaną usługę. Ich łupem padło ponad 9 tysięcy złotych.

Kryminalni ze Świdnika zatrzymali trzech obywateli Rumunii. 18, 30 i 37-latek podejrzewani byli o kradzież pieniędzy w kwocie ponad 9 tysięcy złotych na szkodę 76-letniego mieszkańca Piask.

– Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Mężczyźni najpierw wykonali usługę wymiany orynnowania budynku, a następnie przy rozliczeniu wykonanych prac, wzięli więcej niż usługa wynosiła i odjechali. Gdy właściciel koperty z pieniędzmi zauważył, że one zniknęły, zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie – relacjonuje komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mundurowi ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do mężczyzn. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Przeprosili za zaistniałą sytuację i oddali pieniądze tytułem naprawienia wyrządzonej szkody. Zabezpieczono od nich łącznie pieniądze w kwocie ponad 15 tysięcy złotych.

Teraz sprawa trafi do sądu karnego, który zdecyduje o ich dalszym losie.

(fot. Policja Świdnik)

4 komentarze

  1. Oj tam oj tam, od razu ukradli… Może nawet podstawówki nie skończyli i po prostu nie potrafią liczyć.

  2. Kto bierze takich fachowców?

  3. Żabkowy kustosz

    A czego się spodziewać po Rumunach. Okradanie mają w genach.

  4. Cygaństwo a nie Rumuni. Rumuni ich nienawidzą.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo