Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają zapisy do Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Rozpoczęły się zapisy strażaków z jednostek OSP, którzy chcą wziąć udział w Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Impreza odbędzie się w lutym w Szczawnicy.

Trwają zapisy do kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Te jedyne zimowe zawody dla strażaków – ochotników mają rangę mistrzostw kraju i stały się największymi zawodami w slalomie gigancie ze względu na ilość startujących zawodników. Mistrzostwa mają niespotykany nigdzie przebieg i formułę niż porównywalne typowe zawody narciarskie w slalomie. Podczas dwóch dni zawodów wszyscy uczestnicy startują obowiązkowo w bojowym ubraniu i hełmie strażackim.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa kraju strażaków OSP w slalomie gigancie. W drugim dniu odbędzie się bardzo widowiskowa mistrzowska konkurencja drużynowa „Strażacki Slalom Gigant”. W tej konkurencji na pewnym odcinku trasy wszyscy zawodnicy z drużyny trzymając wspólnie wąż strażacki, będą z nim musieli zjeżdżając na nartach lub snowboardzie pokonać bramki slalomu oraz dodatkowo wykonać pewne zadanie. Klasyfikacja będzie z podziałem na Druhów i Druhny oraz zespoły mieszane.

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą się w dniach 11 – 12. 02. 2017 na stoku Areny Narciarskiej Jaworki – Homole w Szczawnicy w województwie małopolskim. Do zawodów może zgłaszać się każdy chętny, warunkiem jest członkostwo w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 731 880 083 i 696 133 622 oraz pod adresem e-mail: [email protected].

40

(fot. nadesłane)
2017-01-10 20:37:50

5 komentarzy

  1. Strażacy na nartach? yyy, chyba poważnie są takie mistrzostwa, a ja myślałem, że to żart, hahaha

  2. A tydzień później mistrzostwa katechetów w boksie

  3. Moze na sankach lepiej? Kumendant Prezesa bedzie ciagnal:)))

Z kraju