Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa strajk nauczycieli. W wielu szkołach i przedszkolach nie odbędą się zajęcia

W poniedziałek rano nauczyciele w całym kraju rozpoczęli strajk. W wielu szkołach i przedszkolach nie odbędą się zajęcia, a opiekę nad dziećmi muszą zapewnić w tym czasie rodzicie.

103 komentarze

 1. KarolinaMatkaPolka

  Jestem za nauczycielami.Dlaczego ci obrzydliwi rodzice krzykacze 500 plus nie wymagają niczego od siebie a jedynie od szkoły i nauczycieli??Brudne,zapuszczone dzieci nierobów przyprowadzane do szkoły żeby mieli czas dla siebie bo nauka też ich średnio interesuje chcieliby żeby wykształceni i inteligentni ludzie zajęli się pelnowymiarową pieczą nad ich dziećmi kierując się powołaniem i może jeszcze najlepiej rezygnując całkowicie z wypłaty wynagordzenia,to byłby extra pomysł.Wtedy możnaby zrobić 1000 plus zamiast 500 i pijackie eldorado miałoby się świetnie.Nauczyciele przede wszystkim godność i honor bo bez tego chyba faktycznie niedlugo zabiorą wam nawet te dziadowskie pensje.

 2. Co jeszcze im malo,wakacje 2 m-ce wolnego.ferie,święta.wszystko wolne.nie pasuje zwolnić nierobów i z Ukrainy zatrudnić.

  • @Eryczku. Nauka języka Ukraińskiego gratis Ci się marzy? Nie martw się. To nasze Eldorado już stało się krajem tranzytowym…

  • A wsadz sobie w d…e ten przymusowy urlop w wakacje. Myslisz ze to jakis profit???? Moglbym dlugo sie wywodzic nad tym, jakie to jest kiepskie. Ale kto ćwierćinteligentowi wytłumaczy?? No nikt, wiec sobie daruje. Tkwij sobie w tym swoim durnym przekonaniu. I nie zapomnij, ze miedzy wolnymi wakacjami i feriami maja i tak luz blues, w koncu opierd…ją sie jedynie 18h/tydz przy zarobkach zblizonych do szczebla dyrektorskiego w prywatnej firmie… tłumoku.

  • Rozumiem ze we wszystkie wolne swieta dymasz na kasie?

 3. Kolejny ojciec od zwalniania nauczycieli albo wysyłania ich do pracy w kamieniołomach się znalazł.Jeżeli panu coś nie pasuje to zawsze może pan skorzystać z 500 plus i wysłać dziecko do prywatnej szkoły,może tam będzie wtedy mógł pan bardziej dobierać sobie kadrę.Ja miałem dzieci w prywatnej i szkole i w życiu by mi do głowy nie przyszło w taki sposób wyrażać o nauczycielach,skarżyć na nich itp.Nauczyciele nie poddawajcie się bo dojdzie do tego że ,,madki i łojce” 500 plus będą was zatrudniać,zwalniać,rekrutować a decyzje te będą zapadać na ławce pod sklepem biedronka.

 4. Droga Redakcjo
  Piszę po raz drugi, ponieważ pierwszy komentarz nie został opublikowany – czyżby wróciła cenzura i niewygodne treści nie mogą ujrzeć światła dziennego?
  Proszę o informację, skąd lista placówek, które biorą udział w strajku. Przydałoby się ją zweryfikować, ponieważ co najmniej jedna z nich, pomimo Waszej deklaracji, jednak pracuje (dziś byłam w pracy)
  Czyżby ktoś manipulował rzeczywistością?

  • Lista jest z UM Lublin. Mamy weryfikować, czyli dzwonić do 100 placówek? 😉 Miasto podało listę i są placówki zgłoszone przez dyrektorów.
   Pozdrawiamy

 5. Jak oni mogą uczyć dzieci skoro sami zachowują się jak rozkspryszone bachory. Tak samo idać z takim dzieckiem ( które żyje w dobrobycie) do sklepu odmów mu jakąś zabawkę. Ono nie zrozumie,że nie kupię bo nie mam pieniędzy. Powiesz „kupię ci tańszą” to nie , bo musi być tamta, bo zawsze mi kupowali itp. idź ukradnie innym i kup. A na dokładkę zacznie cie szantażować- wrzeszczeć, kłaść się na ziemi i robić na złość. Bo jak się uległo to później taki efekt. Ale dziwne że dzieci z biednych rodzin rzadko tak robią.
  Bo to są kaprysy rozpuszczonych bachorow. Daj im palec to chcą rękę. A za rok znowu będą chcieli więcej. Jeszcze trochę i będą lepiej opłacani niż lekarze( porównać ilosc godz pracy ich a lekarzy). Może jeszcze dzień nauczyciela zrobić świętem państwowym?
  Chyba od tego przebywania z dziećmi sami zdziecinnieli.
  A jaki dają przykład? Kłamstwo, chciwość i szantaż? Oni mają w d…. dzieci, poszli do pracy dla kasy, mało godz pracy, nikt ich nie kontroluje i drobić można na korkach.Sami czują się panami. Powinien być monitoring w klasach, żeby widzieć jak prowadzi się lekcje. I wtedy nie było by jakiś pomówień .
  Morał? Uczcie się dzieci na nauczyciela nigdzie lepiej wam nie będzie

  • MONITORING W KLASACH??I CO JESZCZE??? KOMISJA Z ,,MADKÓW I łOJCÓW 500 PLUS” NAJBARDZIEJ AKTYWNIE OCENIAJĄCYCH.NIEDŁUGO FAKTYCZNIE DOJDZIE DO TEGO,ŻE PIERWSZY LEPSZY TŁUCZEK BĘDZIE OCENIAŁ KOMPETENCJE NAYUCZYCIELA ALBO ZABIERAŁ MU PENSJE.WALCZCIE I NIE DAJCIE SIE OBRAŻAĆ.

 6. Dobrze, że strajkują. Zarabiają za malo i wcale sie nie dziwię! Na krowy i świnie pieniądze sa ….. obiecał wódz narodu przecież, ominął ludzi z intelektem. Wstyd!