690 680 960

Trwa finał Szlachetnej Paczki. Prezenty od darczyńców trafiają do potrzebujących rodzin (zdjęcia)

Do blisko 700 rodzin z naszego regionu trafi w tym roku pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. Akcja odbywa się w większości miast, dzisiaj wolontariusze dostarczyli prezenty do 12 rodzin z powiatu radzyńskiego.

W całym kraju trwa właśnie „weekend cudów” czyli finał Szlachetnej Paczki. Jest to projekt, który łączy ludzi chcących pomagać z tymi, którzy pomocy potrzebują. Opiera się na współpracy wolontariuszy z osobami, firmami czy też instytucjami przygotowującymi paczki. Zadaniem tych pierwszych jest zebranie historii potrzebujących rodzin, diagnoza ich potrzeb oraz zbudowanie relacji. Dzięki temu darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny odzyskać nadzieję na zmianę.

W naszym regionie przedświąteczną pomoc otrzyma blisko 700 rodzin. Właśnie trwa dostarczanie prezentów. W Radzyńskim Ośrodku Kultury pomoc przekazano dla 12 rodzin z powiatu radzyńskiego. Paczki przygotowali dla nich nie tylko darczyńcy z Radzynia Podlaskiego, lecz również z innych miast regionu a nawet kraju.

Jak podkreślają organizatorzy Szlachetnej Paczki, w tym roku pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek. Wszystko dlatego, że pandemia mocno dotknęła nie tylko w sposób materialny, ale też w sposób emocjonalny grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane. Chodzi m.in. o osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami a także rodziny ledwo wiążące koniec z końcem.

(fot. Tadeusz Kierych)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej