Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa dogaszanie pogorzeliska przy ul. Metalurgicznej. Ponad 40 zastępów straży pożarnej w akcji gaśniczej (wideo)

Wczoraj w jednej z firm przy ul. Metalurgicznej w Lublinie wybuchł pożar. Strażacy nadal dogaszają pogorzelisko. W szczytowym momencie akcji gaśniczej z ogniem walczyło 120 strażaków.

Do pożaru doszło w sobotę około godziny 14.00. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęta jest jedna z hal magazynowych przy ul. Metalurgicznej, na terenie firmy zajmującej się segregacją odpadów. Ogniem objęte było magazynowane tam paliwo alternatywne. Czarny dym nad Lublinem widoczny był wczoraj z wielu kilometrów.

W początkowej fazie walki z ogniem na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej z Lublina i okolicznych jednostek OSP. W szczytowym momencie akcji z ogniem walczyło 120 strażaków. Jak nam rano przekazano do godziny 7.00 w niedzielę w działania gaśnicze zaangażowane były 44 zastępy straży pożarnej.

Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległy dwa budynki, a także składowane w nich paliwo alternatywne. Akcję gaśniczą utrudniało silne zadymienie, a także konieczność dowożenia wody. W trakcie pożaru zwalił się dach na dwóch budynkach. Trwa obecnie szacowanie strat oraz ustalanie w jakich okolicznościach doszło do pojawienia się ognia. Obecnie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Budynki uszkodzone przez ogień nie nadają się obecnie do dalszego użytkowania.

Działania strażaków na miejscu mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

(fot. wideo Kamil)

15 komentarzy

 1. Ponad 40 zastępów straży pożarnej w akcji gaśniczej…
  A, to dlatego by ratować łanię, która wpadła do rzeki pojechało tylko dwa zastępy i… droga nie była zablokowana 2 godziny

 2. To musieli się potykać jeden od drugiego.

  • Ty byś wiadrem gasił mundry

   • Nie gasiłbym wiadrem, ale nie robiłbym też za statystę gapia, jak połowa (co najmniej) z tych 40 zastępów.

    • Włóż se to wiadro na łeb, to będzie lepsze niż twoje doradztwo pożarnicze. Znalazł się specjalista od gaszenia pożarow. Pokliko pokliko i mundry wielce

 3. I to jest sprawna utylizacja. Nie to co jakieś tam spalanie kontrolowane, filtry itp. Temu trzeba być przeciwnym, w końcu to Wolska.

  • Przeczytałeś chociaż głąbie co się paliło czy może jesteś za głupi aby to zrozumieć?

 4. Co wyście sie tu rozwrzeszczeli na właścicieli wysypiska i strażaków ?!
  Putin pół Ukrainy spalił i jeszcze smog powoduje, a na niego nie wrzeszczycie.

 5. Paliwo alternatywne – tak teraz nazywa się odpady nienadające się do dalszego recyklingu ale można je spalić, no no ekologia całą gębą.

 6. ciekawe którego Ukra z roboty zwolnili i im zapłacił

 7. Mieszkaniec Grygowej

  Zbieg okoliczności, czy przypadek, że w sobotę po 14?

 8. Kiedyś było na terenie byłej odlewni pełno tych hydrantów, gdzie można się podłączyć z wężem strażacki, ale co kolejna firma to i to wszystko polikwidowali. To i muszą teraz dowozić wodę

Dodaj komentarz

Z kraju