Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa demontaż wyposażanie Szpitala Tymczasowego w Lublinie

W hali Targów Lublin od kilku dni trwają prace przy demontażu wyposażenia szpitala. Placówka tymczasowa zakończyła swoją działalność z końcem marca 2022 r.

Od 21 marca zostały wstrzymane przyjęcia pacjentów do Szpitala Tymczasowego w Lublinie w związku z zakończeniem jego działalności 31 marca 2022 r. Od kilku dni trwają prace przy demontaży wyposażenia placówki tymczasowej. Zaangażowani są w nie m.in. Terytorialsi.

Szpital w hali Targów Lublin działał przez 15 miesięcy i przyjął około 1100 pacjentów. Rozbiórka szpitala będzie trwała około dwóch tygodni. Ze wstępnych informacji wynika, że część sprzętu może trafić do lubelskich szpitali. O taką zgodę wojewoda lubelski Lech Sprawka wystąpił do Agencji Rezerw Strategicznych. Chodzi tu m.in. o respiratory, tomograf, czy też inne urządzenia, które mogą przydać się lubelskim placówkom medycznym.

Szpital Tymczasowy działał w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej od 29 grudnia 2020 roku. Całkowity koszt działania tej placówki nie został jeszcze podany.

(fot. WOT)

22 komentarze

  1. Jak tam szczepionki naiwniaki? Kiedy piąta dawka? Buahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahah. Leżę i kwiczę!!!!!!!!!!!!!!

  2. dzuma a jak tam twoje klepki ? tak cię boli ,że ktoś się zaszczepił ? Piero…. y zawsze uśmiechnięty to o tobie .

    • No, boli mnie. Bo wydano nasze pieniądze na nieskuteczne guano, a takim deklom jak ty to nie przeszkadza.

  3. Ktoś poniesie odpowiedzialność za niegospodarność i bezprawie popełnione w trakcie tej „pandemii” katarku?!

Z kraju