Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trakt operacyjny w szpitalu na Kraśnickiej zostanie wyremontowany. Będzie też nowy sprzęt

Niedawno w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie uruchomiony został jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce. Teraz placówka przystępuje do remontu dotychczasowych sal operacyjnych.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie podpisała umowę na kolejną inwestycję. Tym razem chodzi o remont dotychczasowego centralnego traktu operacyjnego. Wykonawcą prac będzie firma Max-Bud. Do tego dochodzi dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego.

Inwestycja będzie obejmowała powstanie trzech sal operacyjnych przystosowanych do zabiegów i badań kardiologicznych w zakresie elektrofizjologii, elektroterapii i hemodynamiki. Nowe sale na oddziale kardiologii będą szczególnie istotne m.in. z punktu widzenia diagnostyki i leczenia zawału serca, a także zaburzeń rytmu serca. Znajdą się tu również dwie sale operacyjne dla niedawno powstałego oddziału neurochirurgicznego.

– Dzięki tej inwestycji zostanie stworzona baza sprzętowa do prowadzenia kompleksowego procesu diagnostycznego, operacyjnego oraz terapii małoinwazyjnej chorób neurologicznych i neuroonkologicznych obejmujących m.in. zmiany neurologiczne w obrębie centralnego układu nerwowego, guzów kręgosłupa i nerwów obwodowych jak glejak czy oponiak – mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Oddział Neurochirurgii w szpitalu przy al. Kraśnickiej, który w lutym rozpoczął swoją działalność w strukturach placówki, należy do grupy wysoko specjalistycznych jednostek ochrony zdrowia i świadczy kompleksowe usługi medycznej w zakresie operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego. Kierownikiem oddziału został dr hab. n. med. Cezary Grochowski, a zatrudnionych zostało 11 lekarzy.

Poza pracami budowlanymi szpital zakupi specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. mikroskop operacyjny, neurondoskop, stół operacyjny, stabilizatory czaszki typu Mayfield, ultradźwiękowe noże i aparaty USG.

– Dla mnie, marszałka województwa lubelskiego, najważniejsze jest to, że dzięki tej nowej inwestycji mieszkańcy uzyskają większą dostępność do procedur medycznych. Do tej pory, z powodu utrudnionego dostępu do świadczeń neurochirurgicznych, pacjenci byli często zmuszeni do szukania pomocy w innych województwach. Teraz jest duża szansa, że nastąpi zauważalna poprawa jeśli chodzi o dostępność do tych świadczeń – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nowe sale operacyjne – kardiologiczne i neurochirurgiczne – będą gotowe na przyjęcie pacjentów w 2025 roku.

6 komentarzy

  1. A to nie od tylu robota?

  2. A sprzęt będzie pewnie z WOŚP a nie z NFZ

  3. A kiedy ktoś ogarniesz sor w dziecięcym na chodzki. To tak ciężko przewidzieć że najwięcej wypadków dzieci mają w weekend w okresie wiosenno letnim. Czas oczekiwania na przyjedzie przez jedengo chirurga to 6, 7 godzin. To jest patologia żeby szpital nie mógł na sorze dla dzieci skompletować kadry.
    Ludzie tu jada z całego województwa. Wstyd normalnie…

  4. Lękam się lekarzy którzy tam zawitają z kul, będą odmawiać pomocy powołując się na klauzulę sumienia.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112