Tragiczny wypadek w Lublinie. W zderzeniu audi z fordem zginęły dwie osoby (zdjęcia)

Dwie osoby zginęły w porannym wypadku, jaki miał miejsce na wjeździe do Lublina od strony Świdnika. Na miejscu pracują policjanci, al. Witosa w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 6 na al. Witosa w Lublinie. Na wysokości strefy ekonomicznej zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i ford. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący audi mężczyzna jechał al. Witosa od strony centrum. Wykonywał manewr skrętu w lewo, na teren strefy ekonomicznej. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu fordowi, którego kierująca poruszała się z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby: trzy w audi oraz jedna fordzie. Mężczyźni jadący audi zostali uwięzieni we wraku pojazdu, aby ich wydostać strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Pasażerowie nie dawali oznak życia. Prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła skutku. Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Trafiła tam również kobieta z forda.

Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Al. Witosa w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd przez teren strefy ekonomicznej. 

Z powodu wypadku na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Moritza autobusy linii nr 14, 21, 47 i 55 podczas realizacji kursów przez strefę ekonomiczną kursują objazdem.

Linia nr 14:
… – al. Witosa – Doświadczalna – Vetterów – Braci Krausse – Rondo Przemysłowców Lubelskich – Braci Krausse – Vetterów – Felin Uniwersytet

Linie nr 21, 47:
… – Doświadczalna – Vetterów – Braci Krausse – Spiessa – Felin Spiessa

Linia nr 55:
… – al. Witosa – Doświadczalna – Vetterów – Moritza – Felin Europark [- Świdnik Helikopter]

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Asia, Marcin, Karol)

Zobacz również

111 komentarzy

 1. Wyrazy współczucia dla rodzin

 2. Co za różnica czy audi czy ford czy nissan czy może saab? Co za różnica czy LSW, LKR, LU, DTR? Co za różnica na czym jeździ auto:diesel, benzyna, LPG, hybryda? Winy nie popełnia samo auto czy tablica rejestracyjna. Wina jest zawsze po stronie kierowcy czy to jednego czy to drugiego a może i obu jednocześnie. Skąd wiecie jakim kierowca był/ jest kierowca audi czy forda? Moze to był pierwszy poważny, tragiczny błąd ? W Internecie nagle wszyscy wyśmienici kierowcy a na drogach strach patrzeć? Jedziesz 70km/h prawym pasem? Za wolno, trzeba wyprzedzać. I tyczy sie to prawie wszystkich marek aut, rejestracji więc przestańcie myśleć stereotypami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach