Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów – Lublin. Jedna osoba zginęła w zderzeniu osobówki z pługopiaskarką (zdjęcia, wideo)

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano na drodze krajowej nr 19 w Ciecierzynie. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z pojazdem ciężarowym śmierć poniosła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano na drodze krajowej nr 19 w Ciecierzynie w powiecie lubelskim, na trasie Lubartów – Lublin. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – osobowej hondy oraz ciężarowego, za skrzyżowaniem z ul. Leonów, na pasie w stronę Lublina. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca pojazdy osobowego najechał na tył pługopiaskarki. Kierujący osobówką po zderzeniu obu pojazdów był nieprzytomny i uwięziony we wraku auta. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby ewakuować go z rozbitego pojazdu, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Niestety nie udało się go uratować, 62-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pasażer jest opatrywany na miejscu.

Obecnie w miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu. Droga w kierunku Lublina jest zablokowana. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Problemy z przejazdem mogą potrwać kilka godzin. Ruch w kierunku Lubartowa został obecnie wznowiony.

Wideo: Mateusz

Zdjęcia: nadesłane Marta, Michał, Mateusz

33 komentarze

 1. Jak ino napisano, że śnieżyce zmierzają do woj. lubelskiego, i że możliwe niebezpieczne oblodzenie dróg i chodników,
  to żem se na ten tych miast pomyślał (co każdemu sie może zdarzyć), że będzie się działooo !!!

  • Kilkanaście minut wcześniej jechałam ta drogą i ku mojemu zdziwieniu piaskarka jechała na wstecznym na początku dwupasmówki. Bo tam był kawałek drogi zasypany śniegiem więc pewnie jeździł przód tył by to usunąć. Następny taki kawałek by gdzie w okolicach tego wypadku kto wie może tam też na wstecznym jechał

 2. Świeć Panie nad jego duszą. Wyrazy współczucia dla rodziny i pasażera. Przyczyna: gapiostwo lub np. zasłabnięcie. Dramat

  • Nie przesadzaj z dramatyzowaniem, zauważ że przy tejże okazji wielu dobrych ludzi zarobi na swoje utrzymanie

   • To są dobitne efekty nie myślenia zbyt szybkiej jazdy i nie dostosowanie techniki i prędkości jazdy do warunków na drodze jak ktoś myśli że droga czarna to ciśnie a jest coś takiego jak czarny lód w tym wypadku przyczyną mógł być pedal gazu w podłodze tylko facet zapomniał że już nie ten wiek nie ten refleks No i efekt widzimy

  • Dziękujemy. Zginął mój wujek.. Wspaniały człowiek. 🙁

 3. Dobrodziej frasobliwy

  Jeśli kierowca pojazdu osobowego najechał na tył pługopiaskarki co spowodowało jego stan stabilny, to wolniuśko nie jechał.

  • Super, znawcy i profesorowie od wypadku dajcie spokój… Człowiek zginął. Gdybanie co i jak i dlaczego w tej sytuacji jest bezsensu. Dramat dla rodziny, być może autem podróżowała Żona więc to ogromna dla niej katastrofa. Pisanie głupich komentarzy dlaczego uderzył w pługopiaskarje jest nie na miejscu.. Człowieka już nie ma…😓 A w sercach bliskich pozostał ogromny ból…

 4. Bo osobom starym już po 50 trza co roku robić testy na prawko i to legitnie.

 5. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

  Należy też dostrzegać pozytywny aspekt takich zdarzeń… Jedna osoba zginęła, ale 30-50 osób odfajkowało swoją przydatność, zarobili ociupinkę…
  Nawet ksiądz spuszczając oczęta w udawanym smutku, będzie myślał ile to co łasek mu wpadnie.

  • Jechałem chwilę przed i zaraz po. Piaskarką manewrował przy „agrafce” bo było dużo śniegu (równiż cofał by poprawić odgarnianie). Wszyscy zwalniali by zająć prawy pas …. nie wiem co musiał myśleć chłopina…. że wszystkich wyprzedzi, czy uciekał na lewo (w piaskarkę) by ominąć już hamujące auta ????

 6. Jechalem tamtendy chwile wczesniej, piaskarka jechala lewym pasem na awaryjnych (pomaranczowego koguta na piaskarce nie widzialem) z predkoscia 20 km/h. Uwazam ze kierowca piaskarki tez mogl lepiej sie zachowac, zwlaszcza ze praktycznie nie bylo sniegu na lewym pasie.

  • jakby baba miała wąsy to by chłopem była a tak ludzie się do pracy spóźnili

  • Pług śnieżny to nie samochód wyścigowy. Porusza się powoli podczas pracy. I jeżeli ma koguta, to nie ma nakazu jazdy przy prawej krawędzi jezdni.
   A to czy koguta miał, czy nie – też nie ma większego znaczenia. Na lewym pasie mógł zrobić się korek. Auto w korku, nawet na autostradzie nie ma obowiązku włączenia świateł awaryjnych.

  • Pług śnieżny to nie samochód wyścigowy. Porusza się powoli podczas pracy. I jeżeli ma koguta, to nie ma nakazu jazdy przy prawej krawędzi jezdni.
   A to czy koguta miał, czy nie – też nie ma większego znaczenia. Na lewym pasie mógł zrobić się korek. Auto w korku, nawet na autostradzie nie ma obowiązku włączenia świateł awarjynych.

 7. Ul. Leonów???? to jest droga prowadząca do miejscowości Leonów
  Redaktor nawet nadaje nazwy ulic?!

  • Komentujący nie ma pojęcia, ale komentuje. Polecamy na przyszłość zapoznanie się z topografią miejscowości Niemce.

  • ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

   W tym roku jeżdżą wolniej pługopiaskarki,, jadą 40km/h.To chyba po to by dokładnie obsypać oba pasy ruchu

  • Od paru lat jest to ul. Leonów miejscowość Niemce

 8. Śnieg czy lód na drodze to z reguły są najbezpieczniejsze warunki do jazdy. Kolizji zdarza się więcej, ale wypadków zdarza się mniej. Niestety, ale najlepsi kierowy nawet w takich warunkach potrafią spowodować zdarzenie śmiertelne.

 9. Proponuję aby ustalenie przebiegu tej tragedii pozostawić śledczym… Ci kierowcy w tych solarkach to mają życie, jak ich nie ma na drogach to kierowcy maja problem i psioczą na nich bo 5 cm sniegu i biedaki nie radza sobie z jazdą, a jak juz sie pojawią w tych warunkach (gdzie powinni byc traktowani przez uczestników ruchu jako pojazdy uprzywilejowane) to mamy takie skutki jakie mamy….

 10. To miejsce jest bardzo niebiezpieczne, powinny być tam światła. Wyjechać bezpiecznie z ul. Leonów czasami graniczy z cudem.

Dodaj komentarz

Z kraju