Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na poligonie. Po żołnierzach z naszego regionu przejechał pojazd gąsienicowy

Jeden żołnierz zginął na miejscu, drugi w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Rano podczas ćwiczeń na poligonie miał miejsce tragiczny wypadek.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 9 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku Pomorskim w województwie zachodniopomorskim. Na poligonie realizowane były programowe ćwiczenia 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. W pewnym momencie, na znajdujących się na pasie taktycznym żołnierzy najechał pojazd gąsienicowy.

Na miejscu interweniowały dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego. Obaj poszkodowani żołnierze nie wykazywali oznak życia. Po przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednego z nich udało się uratować i został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest bardzo ciężki. Drugi zginął na miejscu.

Jak nam przekazano, obaj żołnierze pochodzą z naszego regionu. Dokładnie z Batalionu Zmechanizowanego z Białej Podlaskiej. Obecnie w miejscu wypadku prowadzone są przez żandarmerię czynności wyjaśniające. Nadzoruje je prokuratura.

23 komentarze

  1. Szkoda chłopaków. I tyle

  2. To już taki przedsmak, nadchodzącego nieuniknionego. Niedługo to będzie codzienność a nie ćwiczenia. Ciekawe czy matce i ojcu będą dawać new poloneza

    • Tylko bezdomni są uprawnieni do dawania samochodów, a i to nie dla wszystkich…

  3. To przez te nowe przepisy… wielu weszło w krew że pieszy ma pierwszeństwo…

  4. wierzę, że byli tam po to żeby w razie W skutecznie bronić Ojczyzny i Polaków! chwała im za to – wielki żal!!!

Dodaj komentarz

Z kraju