690 680 960

Tragiczny wypadek na Nadwiślance. W czołowym zderzeniu opla z volvo zginęła jedna osoba (zdjęcia)

Po raz kolejny na drodze wojewódzkiej nr 801 doszło do wypadku. Tym razem tragicznego w skutkach. Trasa jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10:10 w miejscowości Długowola w gminie Stężyca w powiecie ryckim. Na drodze wojewódzkiej nr 801 Dęblin – Warszawa, czyli tzw. Nadwiślance, zderzyły się dwa samochody: osobowe volvo i dostawczy opel. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca opla zjechał nagle na przeciwległy pas drogi i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka volvo. Jedna osoba została uwieziona we wraku pojazdu, aby ją ewakuować, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa technicznego.

W wypadku zginął 63-letni kierowca auta osobowego. Busem podróżowało 6 osób, nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana. Ruch kierowany jest na objazd przez Starą Rokitnię, Trojanów, Mościska do Paprotni.

(fot. Policja Ryki)

13 komentarzy

 1. Jestem pewien, że to przez zawyżony odczyt prędkości przez fotoradar. Metalowa siatka przy drodze zwiększyła prędkość zderzenia 3-krotnie.

  • Pretensję należy mieć także do producenta Janosika, że program nie chroni kierowców (i pasażerów) przed skutkami zderzenia podczas jazdy z większą (ale nadal bezpieczną) prędkością.

   • Co prawda to prawda. Najważniejsze, że chroni przed mandatem. Co tam życie…

   • Yanosik zdecydowanie chroni. Na przykład informacja o samochodzie zatrzymanym w niebezpiecznym miejscu (np za wzniesieniem) pomaga często uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Ze wszystkiego trzeba umieć korzystać.

    • To takie tłumaczenie jak to, że CB pozwoli uniknąć korki na drodze. Prawda jest taka, że 99% posiadaczy Yanosika czy CB korzysta z tego w celu uniknięcia mandatu. Jedź z dozwoloną prędkością to nie zaskoczy cię samochód za wzniesieniem.

  • Yanosik życia ci nie uratuje, ale napewno w zamiarze ma dozwoloną prędkośc na danych odcinku drogi. Nie o zapierd….chodzi na drodze, a dojazd do celu, bracie…

 2. Droga smierci

 3. samochód superbezpieczny kontra duży
  jednak duży może więcej
  facet zawinił śmierci niewinnej osoby w osobówce
  słabo

  • Ewo, skąd wiesz czy ten superbezpieczny samochód nie był wcześniej składany z dwóch czy trzech lub z wiaty przystankowej? Wtedy nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem wykazanym w testach – takie pospawane auto przez Mirka druciarza składa się przy takich uderzeniach „trochę” inaczej niż tak jak widzisz na filmikach adac itp.

   Nie zmienia to oczywiście faktu, że winę ponosi busiarz i z czego to Volvo by nie było pospawane czy pognite to busiarz nie miał prawa w niego uderzyć, pewnie podczas próby wyprzedzania innego auta.

 4. Zjechał nagle.Dlaczego zjechał nagle.Pytam.

 5. dlatego od wielu lat unikam nadwislanki, to jest droga dla dzikusów

 6. Nie dość, że zabił Bogu ducha winnego człowieka, to i ładnie utrzymanego klasyka rozpie*dolił.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…