Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 17. Nie żyje pieszy potrącony przez busa

W nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 17 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kalinowice w powiecie zamojskim, na trasie Zamość – Tomaszów Lubelski. Służby ratunkowe około godziny 1 otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Mercedes Sprinter poruszając się drogą krajową nr 17 potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń 61-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący busem obywatel Ukrainy był trzeźwy.

Przez kilka godzin w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu. Policja skierowała objazd z Zamościa ul. Hrubieszowską w drogę krajową nr 74 do Jarosławca i drogą powiatową do drogi krajowej nr 17 w Łabuńkach Pierwszych. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. Piesi po zmromu powinni miec zakas chodzenie drogami ew chodnik bo laza jak cmy

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Przypominam, że mamy dopiero trzecią dekadę XXI wieku, chodniki nie wszędzie jeszcze są dobrem dostępnym dla pieszego.
   Są tylko tam, gdzie do władz wybrano mądrzejszych.

 2. A ten kierujacy, pewnie zapierdzielal na drogowych światłach i nic nie widział???Jeśli natomiast jechał przepisowo na mijania światłach przez teren zabudowany to przepisową prędkość do 60 km/h i zdążył by zahamować ,nawet przed leżącym pijakiem

 3. nikt normalny o tej porze się nie szwęda

 4. Miki ,to jak będę wracał z pracy o tej godzinie a ktoś będzie szedł do pracy to wolno mi tego człowieka szwendającego się rozwalić?

 5. Znałem ofiarę co prawda był ojcem mojego byłego znajomego.

Z kraju