Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 812. Nie żyją dwie osoby

W środę przed południem na drodze wojewódzkiej nr 812 doszło do tragicznego wypadku. Dwie osoby zginęły w zderzeniu motocykla z autem osobowym.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 11 na drodze wojewódzkiej nr 812, na trasie Biała Podlaska – Wisznice.

W miejscowości Kożanówka w gminie Rossosz zderzyły się dwa pojazdy – motocykl oraz pojazd osobowy marki Toyota.

Za wstępnych ustaleń wynika, że skręcający pojazd osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

W wyniku zderzenia śmierć poniósł motocyklista oraz kierowca pojazdu osobowego.

Droga w rejonie wypadku jest zablokowana. Ruch kierowany jest na objazdy. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

received_1823678434337934

received_1823678484337929

FB_IMG_1532517187642

2018-07-25 13:01:09
(fot. OSP KSRG Rossosz)

54 komentarze

 1. Mariusz Tatary 2

  Kiedy obowiązkowe Prawo Jazdy dla kierujących samochodami lub motocyklami?

 2. Będzie nowy rekord trupów w tym roku.

  • Jestem Franio, ekspert wielki,
   Mam rowerek, nosze szelki,
   Chociaż latek mam niewiele,
   Swoją wiedzą się podziele,
   Będę ludzi tu pouczał,
   I kierowców z dróg wykluczał,
   PdP są pasją moją,
   Niech się piesi ich nie boją,
   Niechaj śmiało po nich kroczą,
   Bez odblasków nawet nocą,
   Po poboczach tuż po zmierzchu,
   I po wódce i po Leszku,
   Rowerzyści też są święci,
   A kierowcy Ci przekleci,
   Niech się mocno obawiają,
   Bo przepisów wszak nie znają,
   To zakała społeczeństwa,
   Oni zawsze bez pierwszeństwa,
   Ja mam rower trójkołowy,
   Wbijcie sobie to do głowy,
   Że przepuszczac mnie należy,
   Zwłaszcza kiedy mocno śnieży,
   Znam przepisów bardzo dużo,
   Aron, Kuba tylko wrózą,
   Ja oceniam wprost sytuacje,
   I mam zawsze przeciez racje,
   I po zdjęciach widze wszystko,
   Nawet czy jechał za blisko,
   Wersję policja ustala,
   Ale Franio to mądrala,
   Dobrze wie już co sie stało,
   To opisac by sie zdało,
   W piećdziesięciu komentarzach,
   Niech mnie nikt dziś nie obraża,
   Bo do mamy sie pożale,
   No i będzie po finale.

 3. ,,zderzeniu” – lublin112.pl

 4. Kierowca auta skręcał w drogę leśną oznakowaną znakiem B1 zakaz ruchu w obu kierunkach. Ciekawie czy miał kierunek. Motocyklista wyprzedzał na przerywanej, ale na pewno jechał za szybko. Do wszystkich co to czytacie niech to będzie przestroga, myślcie jak jeździcie.

 5. nie mam zamiaru prowadzić swojego śledztwa ,ale wg mnie motocykl wyprzedzał , prędkość raczej była sądząc po uszkodzeniach ,pojazd osobowy ciągnął dość sporą przyczepę trudno ocenić widoczność z lusterek kierowcy z tej perspektywy ale chyba nie miał prawidłowej , miejsce do wyprzedzania dozwolone a więc wina kierowcy osobówki , sam czasem przesiadam się na dwa kólka i często kierowcy wymuszają na bezczelnego .Wyrazy współczucia dla rodzin , każdy ma chwilę nieuwagi , zamyślenia …..

 6. do INŻ kierunkowskaz nie upoważnia do skrętu , jest tylko informacją do innych kierujących o zamiarze , przed skretem kierujący powinien się upewnić czy nie jest wyprzedzany …. prędkośc motocykla to inny temat i nie rozsądzam

  • Przede wszystkim osoba która podejmuje manewr skrętu i to sygnalizuje nie powinna być wyprzedzana. Gdzie ty prawko robiłeś człowieku?

   • I tak i nie. Niektórzy kierunkowskaz włączają jak kręcą już kierownicą do skrętu, a w tym momencie może być juz wyprzedzany przez inny pojazd.

    • To jest z twojej strony gdybanie lub też przypuszczenia. Są tacy co w ogóle nie włączają. Przepis stanowi jasno: zabrania się wyprzedzania pojazdu sygnalizującego skręt w lewo z jego lewej strony. Troglodyci forumowi, ze względu na ograniczoną pojemność pamięci, zapamiętali, że skręcający ma ustąpić wszystkim pierwszeństwa, nawet gdy ci , łamią przepisy. O efektach takiego „rozumowania” możemy przeczytać prawie co dziennie na tym forum. Czasem w formie nekrologu jak powyżej.

   • Osoba wykonująca manewr skrętu ma się upewnić, czy nie jest wyprzedzana (a ogólniej, czy manewr nie spowoduje zagrożenia).
    Zakładać, że nie jest wyprzedzana ma prawo tylko tam, gdzie wyprzedzać nie można (czyli na skrzyżowaniu, albo przy podwójnej ciągłej rozdzielonej jedynie oznaczeniami zezwalającymi na zjazd na posesje/drogi nie tworzące skrzyżowań).
    Owszem – nie wolno wyprzedzać kogoś sygnalizującego skręt… pod warunkiem, że go sygnalizuje odpowiednio wcześniej. Jeżeli jesteś wyprzedzany, to masz czekać aż wyprzedzający skończy manewr, nawet jak masz już włączony kierunkowskaz. To twój obowiązek wynikający z przepisów.

    Gdzie Ty człowieku robiłeś prawo jazdy nie muszę pytać.
    Nie „robiłeś” a „znalazłeś”… pozostaje tylko pytanie – w Laysach, Crunchipsach, czy swoiskich Prażynkach?

    • Czytanie ze zrozumieniem to bardzo przydatna umiejętność… słowo klucz „jezeli sygnalizuje manewr” bobz wypowiedzi poprzednika wynikało że niezaleznie od sytuacji wyprzedzający ma pierwszenstwo. Ale spoko ja swoje prawko odebrałam z wydziału komunikacji…zamiast z paczki czipsów, to chyba jeszcze nie jest ze mną tak źle.

     • Zrozum, że nawet sygnalizowanie manewru nie pozwala ci go wykonać.
      Jak ktoś ciebie wtedy wyprzedza to masz go puścić.

      Gdybyś trochę jeździł, to wiedziałbyś też jak wygląda typowe „sygnalizowanie udanego manewru po Polsku”… ponad połowa kierujących albo manewrów wcale nie sygnalizuje (przecież wszyscy wiedzą, że on tu mieszka i skręca), albo kierunkowskaz włączają raz, na chwilę, wraz z obrotem kołem kierownicy. Dla tej drugiej kategorii matołków producenci nowszych aut przygotowali nowinkę… kierunkowskazu nie da się wyłączyć tak, żeby mignął mniej niż trzy razy.

      Cieszę się niezmiernie, że masz prawo jazdy.
      A teraz zrób innym przysługę i nie wyjmuj go z szuflady.

    • Swojskich* jeśli już Panie „Nieomylny”(zawsze wszystkich pouczasz i forsujesz swoje zdanie wytykając innym błędy, niedociągnięcia etc. Tym razem Tobie wytknięto ?

     Polecam SJP i wyrażenie „Pokora”

     • W punkt. Z resztą po co dalej ciągnąć dyskusje. Uzytkownik Kuba posiadał juz całą możliwą wiedze z internetiw i zjadł wszystkie rozumy. Otóż Kubo to że ty włączasz na chwilę kierunek lub w ogole nie znaczy że wszyscy tak robia. Nie generalizuj, bo serio są kierowcy którzy uzywają makówki i znają przepisy drogowe.
      Ps. Uwierz mi jeżdżę samochodem PJ nie zalega mi w szufladzie…ale za to twoje przydało by się nieco odkurzyc.

 7. No jeżeli motocykl jak widać ba zdjęciu aż rak się wbił w drzwi kierowcy i obaj zginęli to tam musiało być grubo na zegarach… ja..pierd… ale beznadziejna śmierć…

  • Przy dozwolonej prędkości 90 km/h a nawet mniejszej tak właśnie się wbija motocykl w drzwi.

   • „Fahofcom” z fotoradarami w oczach nie wytłumaczysz.
    Jak ten ślepy bandyta zabił motocyklistę kilka lat temu (skręcając w lewo z Lipowej w Sądową) to też wszyscy pisali, że motocyklista musiał ze 150 km/h jechać (choć dopiero ruszył ze skrzyżowania z Okopową/Skłodowskiej-Curie). Bo „łon takie poginty był tak, że ten na moturze musiał ze dwiście za3.14erdalać”.
    Biegłemu wyszło (o ile dobrze pamiętam) 60km/h w chwili uderzenia.
    Tam w wypadku brała udział 10-letnia Previa.
    Tutaj mamy mniejszą i dwa razy starszą Carinę E.

 8. Bardzo często ludzie włączają kierunkowskaz zaraz przed skrętem albo w tym samym czasie. Moim zdaniem kierunek powinien być włączony przed skrętem minimum 50metrow.

 9. … motocykliści są wszędzie , TU nawet w środku auta ! smutne !

 10. Bardzo źle to wygląda.. ciekawe czy przyczepa była sprawna – czy działały kierunkowskazy etc.. prędkość motocykla też wydaje się być zawrotna – auto wjechało i zaparkowało w środku.. nie było odrzucenia pojazdów..
  wyrazy współczucia

 11. Motocyklista miał szybkość startową i skutki widać

 12. Oby do końca sezonu motorowego…

 13. widać przecież że wiózł konia do lasu , dobrze że koń przeżył To śmiertelna droga , który to już trup w tym roku na tej 812 ?

 14. Motocyklista zawsze z kamerką przy kasku

  Znając mentalność ludności ściany wschodniej – idę o zakład , że prawidłowe oświetlenie przyczepy oraz dodatkowe lusterka to fikcja
  Dobrze , że nie zrobi już krzywdy innym (szkoda tylko kierowcy jednośladu)

  • Kobieta zawsze z kamerka z przodu i z tylu samochodu

   Mi nie szkoda. Ciesze sie ze zginal. Szkoda kierowcy samochodu ze zginal przez ignoranta

   • Motocyklista zawsze z kamerką przy kasku

    kamerkę z przodu i z tyłu to ty masz jak cię zapijaczona patologja dyma

    • Ot. Komentarz pokazujacy mentalnosc pseudokierowcow motorynek. Obrazic … bo na argumenty za glupi. I to samo na drodze roba.

     • Motocyklista zawsze z kamerką przy kasku

      baba tego nie powinno być na drogach, stanie przed rondem, skrzyżowaniem, etc łubem kudłatym kręci na prawo i lewo jazda ślamazarna a i tak wpier…. się człowiekowi pod koła

   • Cieszyć się z czyjejś śmierci to trzeba być kanalią. Nie człowiekiem. Śmieć jesteś. Nie godna być nazywana człowiekiem. Tfu.

   • Przedstaw sie i podaj mi swoj nr. Porozmawiamy w cztery oczy o twoich chorych pogladach

  • To się nie zakładaj bo możesz wszystko stracić. Jeśli nie wiesz to nie pisz. A jeśli wiadomo Ci to napisz z pełna odpowiedzialnością że to była jego wina.

 15. @Kaczor Donald masz 100% rację bardzo często jest, że nawet przed zamieram skrętu nie włącza kierowca wcale kierunków powiem więcej jak obserwuję to najczęściej to zdarza się kierowcom TIR i to największy błąd. Nie wiadomo jak tu doszło do tej tragedii i raczej wątpię aby policja doszła mogą mieć tylko przypuszczenia.

 16. a jeszcze można by było domniemywać że ów motocyklista był calkowicie nie widoczny do momentu kiedy kierowca nie wykonał skrętu w lewo… czyli tak gnał że przed sekretem w lusterku go widać nie bylo. A jakt ktoś zauważył już ten znak o zakazie ruchu to przecież on nie zabrania wjazdu w tą drogę no chyba że był tam JESZCZE wczesniej znak zakaz skrętu w lewo… a może on chciał zawrócić.

 17. I tak mało zginęło???przez durnotę.

 18. Czy w przyczepie był koń, jeżeli tak to czy przeżył.

 19. A co z koniem?

 20. ale co tu jest do ustalania ? skrecał autem ,wymusi pieszeństwo na motocyklu ,jest w 100% winny ich smierci i tyle …

  • Bzdura i tyle. Nie kompromituj się młody człowieku i zapoznaj z przepisami. Mógł szybciej zapierniczać, to może by przefruną. Przez tak myślących jak ty , trup ściele się gęsto na drogach.

   • Bzdura i tyle.
    Przez takich „Januszów” jak ty, z prawami jazdy z chipsów jest tyle trupów na drogach…

    • Czyli w/g ciebie wolno wyprzedzać pojazd sygnalizujący skrę w lewo z jego lewej strony? Ty masz w ogóle PJ?

 21. O kur koło 100 miał motocykl ale żeby się tak wbić to 70 wystarczy przejeane

  • Stówka to za mało by przesunąć taki zestaw o tyle metrów. Ile miał na zegarze skręcający w lewo? 5, 10 km/h?

 22. Ten kierowca pewnie do ostatniej chwili nie był niczego świadomy.

 23. Rozumiem że żywych świadków zdarzenia nie ma . Bo mi to wygląda, jakby motor wyjechał z tej drogi gruntowej . A dlaczego na piasku nie ma śladów po motocyklu???

 24. Jednego dziada mniej w szrocie na polskich drogach, szkoda tylko motocyklisty

  • Wielki SukinKot, obu szkoda, obaj zaplacili najwyzsza cene czy to za brawure czy nieuwaznosc

 25. wiadomo w ogóle skąd Ci ludzie ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online