Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny finał wędkowania. Nie żyje jeden z wędkarzy

Niestety nie udało się uratować jednego z wędkarzy, którzy wpadli wczoraj do zalewu w Nieliszu. Mężczyzna po kilku godzinach od przewiezienia do szpitala zmarł.

Jak już informowaliśmy do zdarzenia doszło w sobotę rano na zbiorniku wodnym w Nieliszu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch wędkarzy znalazło się w wodzie po tym, jak przewróciła się łódka. Na miejscu interweniowali strażacy, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jeden z mężczyzn o własnych siłach dopłynął do stromego wyłożonego głazami nabrzeża. Z wody wydostał go policjant z Nielisza. Mężczyzna był bardzo wychłodzony, resztkami sił utrzymywał się na powierzchni. 32-latkiem zaopiekowali się miejscowi policjanci, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna z objawami hipotermii trafił do szpitala.

Drugiego z wędkarzy odnaleźli strażacy, mężczyzna unosił się na wodzie około 100 metrów od brzegu. Natychmiast podjęto reanimację 44-latka, był on w bardzo ciężkim stanie. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go do szpitala. Niestety po kilku godzinach mężczyzna zmarł.

Od 32-latka pobrano krew, badanie wykaże stan jego trzeźwości w czasie zdarzenia. W akcji ratunkowej brali udział strażacy ze Szczebrzeszynie, Sułowa oraz Nielisza. Pracowali tam też miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze z Zamościa.

– Prawdopodobnie mężczyźni wczesnym rankiem wypłynęli na zalew wypożyczoną wcześniej łódką. Chcieli powędkować. W tym czasie woda na nieliskim zalewie nie była spokojna, do przewrócenia się łódki mogło dojść w wyniku mocniejszego podmuchu wiatru. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. wietr nie wywroci lodki to nie morze i sztorm,

  • 100% prawda, tam się dziwne rzeczy dziejom nie od dziś. Poczytajcie sobie, co oni zalali tym zalewem, co tam było wcześniej…

   • Podpis elektroniczny

    Tzn że co jakiś kościół czy cmentarz? Bo źródła mówią jedynie o ilości działek wykupionych lub wywłaszczonych co do kilku sprawy nadal trwają.

  • MoNdrego inaczej to aż miło posłuchać. Nie znam się, ale wypowiem się.

 2. Kapoki są dla cieniasów, pamiętajcie – prawdziwy mężczyzna czegoś takiego na siebie nie założy bo wstyd.

 3. …bo na ryby to się jeździ do marketu.

 4. Ludzie ogarnięcie się co piszecie każdemu może przydazyc się nieszczęście
  Miejcie troszeczkę wyrozumiałością dla rodziny pogrążonej w żałobie .
  Jak to się mówi nie śmiej się dziadku z czyjego wypadku …

Z kraju