Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczne święta na drogach województwa lubelskiego

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych przez policję działań, świąteczny weekend niestety obfituje w wypadki. Od soboty na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków w których 4 osoby zginęły a 15 zostało rannych. Przed nami jeszcze fala powrotów z wyjazdów świątecznych, przez co w godzinach wieczornych możemy się spodziewać znacznie zwiększonego ruchu pojazdów.

W sobotę około godziny 19 w miejscowości Brzeźnica Bychawska w powiecie lubartowskim w gminie Niedźwiada opel omega uderzył w mur cmentarza. Jak się okazało pojazdem podróżowała rodzina z gminy Niedźwiada, matka oraz dwóch synów. 59 letnia matka poniosła śmierć na miejscu, zaś jej dwaj synowie w wieku 23 i 34 lat z ciężkimi obrażeniami trafili do lubartowskiego szpitala. W trakcie policyjnych czynności, autem kierował młodszy z braci, który na prostym odcinku jezdni zjechał nagle na lewą stronę, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie cmentarza. Kierowca znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego aż 3,5 promila.

Najtragiczniejsza w skutkach była niedziela. Do pierwszego wypadku doszło ok. godziny 8:40 w Woli Kisielskiej w powiecie łukowskim, w gminie Stoczek Łukowski. Kierujący rowerem 52-letni mężczyzna z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, nagle podczas jazdy przewrócił się na jezdnię. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon kierującego jednośladem.

Wysyp kolejnych wypadków nastąpił wieczorem. Około godziny 17.20 na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Gołaszyn w gminie Łuków doszło do czołowego zderzenia mercedesa i audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem mężczyzna, z nieustalonych jeszcze powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym audi a4. Kierowca mercedesa i troje pasażerów z obrażeniami zostało przewiezionych do szpitala, niestety wypadku nie przeżyła 20 letnia kobieta, która również podróżowała tym autem. Kierujący audi nie doznał poważniejszych obrażeń. Wiadomo że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dwadzieścia minut później, gdyż ok. 17.40 policjanci zostali powiadomieni o wypadku na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białka, koło Radzynia Podlaskiego. W tym przypadku kierująca oplem 37 letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze po czym auto przewróciło się. Kierująca oraz troje pasażerów zostało rannych. Zostali przewiezieni do szpitala w Radzyniu Podlaskim przez pogotowie ratunkowe. Kierująca była trzeźwa.

Tragiczne święta na drogach województwa lubelskiego(fot. Wypadek w Białce KWP Lublin)

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę o godz. 20.42. W miejscowości Gorajec Zastawie na drodze krajowej nr 74, na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn, zderzyła się skoda octavia z fiatem 126p. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 20-letni mężczyzna kierujący „maluchem”. Pasażer jadący fiatem 126p został ranny. Kierującemu skodą nic się nie stało. Na czas trwania czynności policji, w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku, wyznaczono objazdy przez Trzesiny, Czarny Stok, Zagroble i Gorajec. Przed północą przywrócono ruch w miejscu zdarzenia.

W poniedziałkowe popołudnie doszło do wypadku na gminnej drodze w okolicach Grabówki w powiecie kraśnickim. Kierujący volkswagenem golfem mężczyzna najprawdopodobniej z powodu zbyt dużej prędkości na łuku jezdni zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca oraz dwóch pasażerów zostało rannych i trafiło do szpitala.

Policja apeluje o rozwagę za kierownicą oraz dostosowywanie prędkości do warunków na drodze, a także o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Komentarze wyłączone

Z kraju