Tragiczna majówka w regionie, trzy osoby nie żyją. Policja apeluje o bezpieczeństwo podczas powrotów

W ciągu ostatnich kilku dni na drogach regionu doszło do 22 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby. Policjanci apelują o bezpieczeństwo podczas powrotów z majowego weekendu.

Od minionego wtorku na drogach Lubelszczyzny doszło do 22 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 24 odniosło obrażenia. Podczas policyjnych kontroli zatrzymanych zostało 82 nietrzeźwych kierujących.

Niedziela będzie dniem powrotów z majowego weekendu. Kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami policji na drogach w całym kraju.

– Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzą także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub urządzeniach technicznych. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Kierowcy przed wyjazdem powinni przede wszystkim sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz dokładnie zaplanować trasę podróży. Przez wyruszeniem w trasę należy być wypoczętym, a przede wszystkim trzeźwym.

– Zadbajmy o przerwy w podróży. Po dwóch, trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych – zaznacza nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

  1. a to yanosika nie mieliście?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021