Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

To największy żłobek w mieście, wciąż brakuje w nim miejsc. Zapadła decyzja o przebudowie

Powstał pięć lat temu i szybko okazało się, że zainteresowanie rodziców jest bardzo duże. Miasto postanowiło przebudować placówkę, co pozwoli na niemal podwojenie liczby miejsc opieki nad maluchami.

Żłobek nr 9 przy ul. Zelwerowicza w Lublinie działa od września 2018 roku. Jest to największa tego typu placówka na terenie miasta. Budynek posiada dwie kondygnacje, działają w nim cztery oddziały dla dzieci starszych i dwa dla dzieci młodszych. Łącznie stworzono w nim 210 miejsc, jednak szybko okazało się, że jest to za mało.

Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, żłobek jest znakomicie usytuowany i wyposażony a tym samym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Z uwagi, iż północno-zachodnia część miasta intensywnie się rozwija, zapadła decyzja, aby rozbudować placówkę, co pozwoli na niemal podwojenie liczby miejsc opieki nad maluchami.

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która zakłada stworzenie dodatkowych 180 miejsc dla dzieci. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę pomieszczeń, w tym bawialni i sypialni oraz pomieszczeń pomocniczych takich jak szatnie, zespoły sanitarne, pomieszczenia porządkowe i socjalne. Do tego dochodzi zagospodarowanie terenu, rozbudowa placu zabaw oraz zakup dodatkowego wyposażenia.

Wszystkie niezbędne dokumenty wykonawca ma przygotować jeszcze w tym roku. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych. Jak szacują miejscy urzędnicy, koszt rozbudowy wyniesie ok. 7,9 mln zł, a zadanie ma zostać zrealizowane do 2026 roku.

18 komentarzy

 1. Tabletka dzień po powinna szybko załatwic problem.

 2. Im mniejsza liczba ludzkości w POlsce tym łatwiej Niemcom i Ruskom co nie Donaldzie

  • Nasze „panie” muszą poprosić o pomoc jakże jurnych Chińczyków.
   Już sobie wyobrażam śliczne skośnookie Chinko-Polki.

   • Wcale już nie są tacy jurni.Ich rząd namawia do posiadaniu kilkorga dzieci,ale się go nie słuchają.

  • Na szczęście z takimi wyborcami ,,liczba ludzdzkości” jestesmy bezpieczni ***** ***

   • biedni są, kto ma im powiedzieć, kogo trzeba nienawidzić ?

    Kiedyś byli to kapitaliści, którzy pragnęli wojny, a oni walczyli o pokój, w końcu pojawiła się kolejna słuszna partia i znowu mogli kogoś nienawidzić.

    A teraz ?

    Choroba sieroca, przecież nie pójdą do sąsiada żeby go trochę „ponienawidzić”…

 3. Kilka ścian z karton gipsu i prawie 8 baniek dla znajomych/rodziny królika. By żyło się lepiej, mordo Ty moja!

 4. Zadanie ma zostać zrealizowane do 2026 roku, jak będzie kasa.

 5. Świat schodzi na psy.

 6. Kołchozy się nie sprawdziły, ale co tam, twórzmy kolejne zamiast więcej mniejszych obiektów.

 7. W takich Chinach podobne inwestycje buduje się w kilka miesięcy a nie lat.Ale to jest kraj rozwinięty,a nie trzeciego(a wkrótce pod rządami kolejnych okrągłostołowych band czwartego) świata jak nasz.

  • Bo tam są pracownicy fizyczni a nie milon urzędasów w biurach. I kolejne 3 miliony ludzi po administracji a nie technikum

 8. A podobno mamy niż demograficzny. Za 20 lat budynek będzie jak znalazł żeby urządzić w nim DPS

 9. Na przełomie lat 70 i 80 mieliśmy wyż demograficzny. Kobiety pracowały, dzieci były w żłobkach lub przedszkolach. Pomagali dziadkowie. Na każdy osiedlu był żłobek i/lub przedszkole. Teraz mamy zapaść demograficzną i miejsc w żłobkach brak. Co tu nie gra?

  • To nie gra, że dziadkowie już nie siedzą z wnukami, a żłobków i przedszkoli nie ma na każdym osiedlu. Sam zwróciłeś uwagę, jak było, to na tej podstawie zwracam uwagę, jak jest.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport