Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne. Lubelszczyzna na trasie tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

Tegoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne zaplanowano w dniach od 9 do 15 sierpnia. Wiadomo już, że kolarze będą ścigać się również po drogach naszego regionu. Meta jednego z odcinków zlokalizowana zostanie w Chełmie.

Tak jak zapowiadał w ubiegłym roku Czesław Lang, trasa wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2021 ulegnie znaczącej zmianie. Po wieloletniej obecności kolarzy głównie na drogach Małopolski i Śląska podjęto decyzję o wytyczeniu trasy we wschodniej części kraju. W tym celu organizatorzy przeprowadzili rozmowy z marszałkami województw podkarpackiego i lubelskiego na temat organizacji na ich terenie jednego lub też kilku etapów wyścigu.

Jednak do tej pory nie było pewności, czy wyścig zawita do naszego regionu. Wszystko dlatego, że wiąże się to z kosztami i to często dość sporymi. Wartość umów jest tajemnicą, jednak nieoficjalnie wiadomo, że za lokalizację startu lub mety miasto musi zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Zorganizowanie tzw. lotnej premii jest tańsze, gdyż to koszt od 10 do 40 tys. złotych.

Jednak goszczenie kolarzy na swoim terenie oznacza też sporą promocję nie tylko w kraju, lecz również na całym świecie. Wyścig relacjonowany jest bowiem przez wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne w Polsce, a także za pośrednictwem Eurosportu oglądają go mieszkańcy ponad 100 krajów świata.

Wiadomo już, że uczestnicy tej jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych, jakie odbywają się w naszym kraju, zawitają m.in. na Roztocze oraz do Zamościa i Chełma. Kolarze przyjadą z Podkarpacia a w Chełmie zlokalizowana zostanie meta jednego z odcinków. Na razie władze Chełma nie zdradzają szczegółów. Prezydent miasta Jakub Banaszek wyjaśnia, że obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy dotyczące szczegółów organizacji zawodów. Dlatego więcej informacji na ten temat znanych będzie dopiero, kiedy wszystkie decyzje w tej sprawie zostaną zatwierdzone przez obie strony.

(fot. Szymon Gruchalski)

Zamość oraz Roztocze. 78. Tour de Pologne UCI World Tour

19 komentarzy

  1. W Chełmie serio ? U nas to można organizować maratony MTB a nie kolarskie.

  2. W mieście?? Chełm to miasto??????

  3. I bardzo dobrze to fajnie że bedzie promocja tego pieknego miasta.

  4. lang powinien juz dawno zrezygnować z dyrektorstwa TDP. lapówkarz i to wszystko.