690 680 960

Tłusty Czwartek uczcili Biegiem Pączka. Na mecie na wszystkich czekały oczywiście pączki (zdjęcia, wideo)

Wieczorem w Bełżycach i w Lubartowie odbyły się Biegi Pączka. W pierwszym przypadku chodziło o pobudzenie mieszkańców do aktywności fizycznej, w drugim wydarzenie miało wymiar charytatywny.

W Bełżycach, z okazji Tłustego Czwartku, zorganizowany został Bieg Pączka. Jest to inicjatywa burmistrza, Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach, Centrum Usług Społecznych oraz Klubu Aktywności Lokalnej. Organizowane już po raz drugi wydarzenie miało na celu pobudzenie mieszkańców do aktywności fizycznej.

W tym roku na uczestników czekały dwie trasy. To w której brali udział, zależało od liczby zjedzonych pączków. Osoby, które skonsumowały jednego lub dwa, biegły dystans 2 km jako „mały łasuch”, z kolei ci, którzy dziś objadali się pączkami, mieli do pokonania 5 km. Wszyscy wystartowali z placu wewnętrznego jednostek OSP i PSP.

Trasa biegła ulicami miasta, a na mecie czekał słodki poczęstunek. Oczywiście w postaci pączków. Biegacze mieli też okazję do zwiedzenia siedziby strażaków, obejrzenia używanych przez nich pojazdów, a także zapoznania się ze zbiorami zgromadzonymi w Izbie Pożarnictwa.

Bełżyce nie były jedynym miastem w naszym regionie, gdzie odbył się Bieg Pączka. Podobną inicjatywę zorganizowała w Lubartowie grupa Lubartów Biega. Wydarzenie połączone zostało ze zbiórką na leczenie 4,5 letniej Oliwii Mazur, która walczy aby zachować wzrok. W tym przypadku dystans do pokonania wynosił ok. 6 km. A na zakończenie, w Lubartowskim Ośrodku Kultury, na uczestników również czekały pączki.

(fot. nadesłane)

3 komentarze

 1. Kiepski, bo kiepski, ale Ferdek !

  Nooo, na fotkach widać istny tłum uczestników, jakby ich tak zechcieć policzyć to może zebrało by się ich mniej (licząc w zastępach), niż przy płonącym autku.

 2. My z kumplami uczciliśmy tłusty czwartek Biegiem Cebulaka Miasta Inspiracji o nagrodę 3/4 litra wody mineralnej niegazowanej z 40% udziałem magnezu 😁

  • Oszczędzam ci klikania

   To daleko żeście nie biegli, góra 200 metrów do najbliższej żaby. Było zrobić sztafetę, tylko szkoda jakby się „pałeczka” stłukła…

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas