Tłumy na stadionie w Bychawie. Ściągnęły je pierogi oraz Akcent (dużo zdjęć)

O ile w sobotę podczas XVII Ogólnopolskiego Festynu „W krainie pierogów” było pusto, to w niedzielę do Bychawy ściągnęły prawdziwe tłumy. Organizatorzy imprezę uznają za bardzo udaną.

Nawet kilkadziesiąt minut trzeba było spędzić w korku, aby dojechać w niedzielne popołudnie do Bychawy. Na XVII Ogólnopolski Festyn „W krainie pierogów” przybyli nie tylko mieszkańcy gminy, lecz również wiele osób z Lublina jak i z całego powiatu. Do stoisk serwujących pierogi ustawiały się długie kolejki a pod sceną był tłum bawiących się ludzi.

W tym roku w inicjatywie uczestniczyły województwa podlaskie, lubelskie i podkarpackie, które postanowiły połączyć siły przy promocji swoich potraw regionalnych. Na miejskim stadionie wyrosło miasteczko produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych, charakterystycznych dla Polski Wschodniej. Jak co roku wystawcy przygotowali dziesiątki tysięcy pierogów, z nadzieniem znanym większości, ale nie brakowało także nowych przepisów.

W konkursie na te najsmaczniejsze podniebienia komisji konkursowej zachwyciły pierogi z serem i miętą, które przygotowało Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” ze Świdna w gminie Chodel. Na drugim miejscu uplasowały się smażone pierogi z rabarbarem autorstwa Teresy Biziewskiej z województwa podlaskiego zaś na trzecim pierogi nadziewane pokrzywą i twarogiem, również pochodzące w województwa podlaskiego.

Podczas festiwalu nie zabrakło występów zespołów muzycznych. W sobotę na głównej scenie prezentowały się zespoły ludowe, tradycyjne, chóry oraz goście z Ukrainy i Białorusi. Dzisiaj wystąpiły lokalne zespoły amatorskie oraz gwiazdy. O godzinie 15 odbył się koncert zespołu Akcent, o godzinie 18 wystąpił Long & Junior a od 21 gra zespół Strachy na Lachy.

(fot. lublin112)
2016-05-29 21:52:44

18 komentarzy

 1. Uwaga uwaga, najnowsze informacje wprost z ratusza warszawy: W koncercie wzięło udział 20tys osób!!!

 2. Ja tez bylam byla super impreza

 3. Tłum większy niż na Bajmie w sobotę…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja