Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

„TIR Wolności” przyjechał pod Arenę Lublin. Zaprezentowano „Piątkę Konfederacji” (zdjęcia)

W czwartek po południu do Lublina przyjechał „TIR Wolności”. W trakcie konferencji prasowej przedstawiciele Konfederacji z woj. lubelskiego zaprezentowali „Piątkę Konfederacji”.

– Szanowni państwo dzisiaj przyjechał do Lublina „TIR Wolności”, TIR który rozpoczął swoją trasę dzisiejszego dnia w Białymstoku. Dlaczego „TIR Wolności”? Przede wszystkim nawiązujemy do protestów, które odbywały się w Kanadzie. W podobny sposób protestujemy przeciwko odbieraniu wolności właśnie Polkom i Polakom. Wolności obywatelskich, wolności gospodarczych. Za mną pięć punktów programowych, podstawowych punktów programowych Konfederacji. Ta wolność jest nam odbierana niestety coraz częściej, coraz bardziej w różny sposób. Między innymi jednym z punktów, który jest naszym postulatem, jest ochrona gotówki. Bo to gotówkę nasi rządzący i tę gotówkę rządzący w Unii Europejskiej chcą nam po prostu zabrać – mówił Bartłomiej Pejo.

Lider Konfederacji w woj. lubelskim dodał, że niektórzy polscy politycy wypowiadają się właśnie na temat likwidacji gotówki.

– Według nas jest to pozbawianie nas podstawowych praw do płatnościach. Przede wszystkim chodzi oczywiście o inwigilację w każdym tego stopnia znaczeniu. My się temu zdecydowanie sprzeciwiamy i proszę państwa, te odbieranie gotówki to również różnego rodzaju nakazy, zakazy wychodzące z Brukseli z Unii Europejskiej, na które, trzeba to podkreślić jasno, nasi rządzący politycy zarówno z obecnej partii rządzącej z tak zwanej Zjednoczonej Prawicy, ale również opozycji, postulują. Na przykład godzą się na ograniczanie produkcji i posiadania samochodów spalinowych już w następnym roku, w końcówce roku będzie na nas nakładany podatek za to, że mamy, posiadamy, użytkujemy samochód spalinowy. Najprawdopodobniej to będzie kilkanaście tysięcy złotych, więc ta wolność nawet w takim kontekście jest nam odbierana. W 2035 roku nie będziemy mogli już kupić samochodu spalinowego, co jest jakimś absurdem. To jest właśnie kolejne odbieranie naszej wolności. Przeciwko temu dzisiaj protestujemy, przeciwko temu przedstawiamy nasze postulaty, nasze postulaty wolnościowe. Między innymi nasz program, który nazwaliśmy Konstytucją Wolności, bo za tę wolność będziemy się bili do samego końca – zakończył Bartłomiej Pejo.

Następnie głos zabrał Rafał Mekler, który zwrócił uwagę na przedsiębiorców i pomysł Konfederacji na objęcie ich dobrowolnym ZUS-em.

– Za nami ciężarówka, jest mi bardzo bliska, bowiem od ponad dekady jestem przedsiębiorcą akurat w tej branży. Mamy tutaj na plandece wypisane hasła, hasła które są tak zwaną „Piątką Konfederacji”. Mają tutaj za mną chociażby napisane „dobrowolny ZUS”. Proszę państwa, co oznacza dobrowolny ZUS? My zakładamy, że każdy przedsiębiorca wie najlepiej, na co przeznaczyć swoje pieniądze. Wie najlepiej, w jaki sposób chce się zabezpieczyć na przyszłość, wie najlepiej, gdzie chciałby odkładać na emeryturę, wie najlepiej, czy chce odkładać na emeryturę w funduszu państwowym. My chcemy dopuścić taką możliwość, bo bardzo często słyszymy od początkujących przedsiębiorców, że nie opłaca im się najzwyczajniej w świecie pracować, bo po prostu nie zarobią na ZUS. My chcemy wyjść naprzeciwko tym potrzebom, naprzeciwko tym ludziom. Chcemy uwolnić przedsiębiorczość Polaków – mówił Rafał Mekler.

Dodał, że kolejnym postulatem są niskie podatki. Wyjaśnił jednocześnie problemy, z jakimi borykają się właściciele firm transportowych, którzy obłożeni się kosztami pracy. Chodzi dokładnie o pakiet mobilności. Zwrócił również uwagę na Polski Ład nazywając go polskim nieładem.

– My chcemy, żeby ludzie mogli się bogacić, żeby mogli płacić podatki niskie, żeby podatki były proste, żeby każdy wiedział za co płaci. Nie oszukujmy się, każdy rozumie, że usługi publiczne muszą być z czegoś opłacane, ale nie możemy się godzić też na to, że z drugiej strony mamy wysokie podatki i Bizancjum, które prezentuje rząd PIS. Jako Konfederacja jesteśmy za tym, jesteśmy za tym, żeby uwolnić przedsiębiorczość Polaków. Jesteśmy za tym, żeby Polacy się bogacili i to jest nasz wektor polityczny. W tę stronę dążymy, to jest nasz wektor ideowy i jako Konfederacja będziemy cały czas podążać w tę stronę – przekazał Rafał Mekler.

Jako trzeci głos zabrał kolejny kandydat z listy Konfederacji w wyborach, Ryszard Zajączkowski. Poruszył m.in. temat obecności obywateli Ukrainy w Polsce, a także wypłacanych im świadczeń.

– Konfederacja stoi niezmiennie na stanowisku polskiej racji stanu. Polscy politycy powinni reprezentować interesy Polaków, a nie żadnej innej nacji bez względu na to, gdzie ona jest. W związku z czym mówimy wyraźnie, nie dla socjalu dla Ukraińców, ale to jest nie tylko wezwanie do tego, żeby Polacy mieli prawo do własnych zarobionych pieniędzy, to jest też wezwanie do tego, abyśmy reprezentowali interes naszego kraju na arenie międzynarodowej. Żeby polski rząd robił wszystko, aby nie podlegał terrorystycznym lobbystom, aby mógł w Polsce polski podatnik płacić tyle ile może i na polskie instytucje. Konfederacja Korony Polskiej, którą reprezentuje w ramach Konfederacji Wolność i Niepodległość zawsze podkreślała, że nie dla ukrainizacji Polski, nie dla banderyzacji polskiej polityki, nie dla wpływów obcych i nie dla szykanowania polskiej przedsiębiorczości. Chociażby przez lockdowny, przez zamykanie firm, przez sanitaryzm, który służy jedynie tym, którzy chcą się na tym wzbogacić. Nie możemy uciekać od trudnych pytań. Bądźmy wierni prawdzie, zaufajmy tym ludziom, którzy od początku stali na gruncie faktów w rzeczywistości, a nie urojonej medialnej manipulacji. Bądźmy z tymi, którzy nie zachowywali się na zasadzie – raz maseczka raz wstążeczka. Stańmy po stronie tych, którzy mówili prawdę, którzy je sprawdzili i którzy chcą ponieść teraz interesy Polaków, prostych ludzi do Sejmu – zakończył spotkanie z dziennikarzami Ryszard Zajączkowski.

TRASA TIR-a Wolności Konfederacji wiedzie przez: Białystok, Wyszków, Warszawa, Garwolin, Łuków, Chełm, Lublin, Stalowa Wola, Rzeszów, Tarnów i Kraków. W Krakowie w dniu zakończenia trasy TIR-a Wolności, odbędzie się również Wielki Finał Kampanii Konfederacji.

42 komentarze

 1. jawnie popierają ruskich to niech sp… na szczaw

 2. Lublin już zrozumiał, że tylko PIS !

 3. ludzie nauczcie się w końcu. nie ma takiego samochodu jak TIR.
  Tir jest to konwencja celna, a nie rodzaj samochodu, na busie też może mieć oznaczenie tir.
  to jest Ciągnik siodłowy z naczepą lub zestaw pojazdów a nie TIR.

 4. 5-tka konfederacji – to czysty populizm i totalna anarchia.
  To grupa ludzi – wyrwana z kosmosu !

 5. No no wszyscy pchają się do korytka lecz tylko wybrani będą mogli z niego korzystać więc po co ten cały zgiełk

 6. Do obywatel

  Co do głosowania ma Pan rację . To jest nasze prawo . Jeżeli idzie o Konfederacje to mam mieszane uczucia. Dochodzę do wniosku,że tam „nie wie lewica co czyni prawica”. Wypowiedzi Panów; Korwina, Sosnierza, Brauna. Mentzena,Bosaka różnią sie od siebie w wielu istotnych kwestiach.Np Pan Sośnierz eurodeputowany w ostatnim wywiadzie stwierdził,że jest ostatnim członkiem Konfederacji, który chce wyjścia Polski z UE Pozostali już tak ochoczo sie o tym nie wypowiadają jak jeszcze niedawno. To są tak istotne sprawy dla przyszłych wyborców,którzy nie wiedza czy w/w Panowie są wiarygodni czy też nie.Serdecznie pozdrawiam

 7. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Całe szczęście, że w niedzielę cały ten wyborczy cyrk się kończy bo już mnie mdli na samo słowo: WYBORY

 8. Hahahaaa, TIR czego? Hahaha, czecia droga, piąte koło, i pranie mózgów idzie zgodnie z planem. Hahahaaa