Terytorialsi pomagają przed świętami (zdjęcia)

Czas przedświąteczny to dla lubelskich Terytorialsów okres intensywnej pracy, ale również czas szczególnej pamięci o kombatantach, weteranach i osobach potrzebujących.

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej starają się, na co dzień utrzymywać bliskie relacje z kombatantami, m.in. z „Zaporczykami” w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Zapraszają ich na spotkania do jednostek, odwiedzają ich w domach, pamiętają o ich ważnych datach i jubileuszach. Szczególnie wyjątkowy jest czas świąteczny, kiedy można wspólnie usiąść przy wigilijnym stole lub wesprzeć ich konkretną pomocą.

Już od trzech lat lubelscy Terytorialsi aktywnie włączają się w akcje pomocowe, takie jak „Paczka dla Bohatera”, czy „Szlachetna Paczka”. Również w tym roku w batalionach w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu przeprowadzono zbiórki darów, które następnie dostarczono do kombatantów i osób potrzebujących.

Przykładowo, Terytorialsi z Chełma zorganizowali zbiórkę upominków dla dzieci z domów dziecka. Ponadto od połowy listopada prowadzili zbiórkę żywności i potrzebnych artykułów w ramach 9. edycji „Paczki dla Bohatera”.

Z kolei żołnierze z 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina w ramach akcji „Szlachetna Paczka” przygotowywali paczki pomocowe dla potrzebującej rodziny z Kraśnika. Dzięki dużemu zaangażowaniu żołnierzy udało się przekazać aż 17 paczek z potrzebnymi artykułami.

Z równie pożyteczną inicjatywą wyszli zamojscy Terytorialsi. W koszarach na terenie jednostki w Zamościu, we współpracy z RCKiK zorganizowali bożonarodzeniową zbiórkę krwi. W akcji wzięło udział 60 żołnierzy oraz ich najbliżsi. Łącznie zebrano 27 litrów krwi, a blisko pół tysiąca tabliczek czekolady już niebawem trafił do domu dziecka oraz innych placówek wychowawczych.

(fot. LBOT)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Jak to harcerze. Tylko czy chociaż za darmo.

  2. jeszcze niech zaczną przeprowadzać babcie przez ulicę

  3. A łone nie wiedzo że orzełek ma być.na środku?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!